Jak snížit výdaje za elektřinu a plyn

Ať už žijeme v bytě nebo rodinném domě, pro většinu z nás je výdaj za plyn a elektřinu jedním z nejdůležitějších. Měsíční zálohy na konci zúčtovacího období prozradí, zda jsme se chovali šetrně a alespoň nějaká ta částka je nám vrácena, nebo zda budeme doplácet. Někdy ale můžeme dělat co chceme, a přesto doplácíme. Důvodem může být zdražení ceny energie.

Obsah článku

Zjistěte si cenu elektřiny

V dnešní době si můžeme srovnat ceny téměř všeho. Zboží, služeb, tedy telefonů, ledniček, hraček… ale i pojištění, tarifů telefonů, a také se tak dá srovnat cena elektřiny nebo plynu. Zajímá-li nás cena elektřiny 2021, stačí zadat do cenové kalkulačky elektřiny pár základních informací. Zodpovíte dotazy, zda znáte přesnou spotřebu, jak je vaše nemovitost velká, hlavní využití elektřiny, v jakém kraji bydlíte, kdo je váš dodavatel, produkt, pokud jej znáte, vaše telefonní číslo a e-mailovou adresu.

To je vše, můžete kliknout na buton „Ukázat srovnání“. Alespoň takto snadné a přehledné je to na webových stránkách usetreno.cz. Po srovnání produktů můžete dokončit výběr, čímž celá „akce“ končí.

Plyn je na tom obdobně

Stejně tak budete postupovat, pokud vás zajímá cena plynu 2021. Díky ceníku plynu 2021 si můžete porovnat ceny u mnoha dodavatelů plynu, např. u Centropolu, MND, ČEZ, E.ON a dalších. Uvedete, k čemu využíváte plyn a přejdete do kalkulačky. V případě, že do kalkulačky plynu přejdete bez vyplnění dotazu, nač plyn doma používáte, můžete toto vyplnit později. V každém případě po vyplnění podobných dotazů, jako u elektřiny, si můžete srovnat nabídky jednotlivých dodavatelů a vybrat toho nejlevnějšího ve vašem kraji.

Jak začít šetřit?

Šetřit na energiích můžete vícery způsoby. V první řadě byste měli mít kvalitní okna a dveře, aby vám teplo neunikalo. Stejně tak by měl mít kotel dobrou účinnost, aby netopil „naprázdno“, nevytopil prostor, který má, z důvodu jeho stáří nebo poruchy. Radiátory opatřete termo hlavicemi, což umožní regulaci i kontrolu teploty.

Vy sami se chovejte zodpovědně. V zimě nechoďte doma v tričku, ale přioblečte se. Voda možná nemusí být tak horká, jak ji máte nahřátou. I rozdíl jednoho stupně v nastavení na teplotě vody poznáte úsporou peněz. Neplýtvejte teplou vodou, nebude muset být tak často dohřívaná.

To je většina typů, jak můžete ušetřit. Jestliže je skloubíte a zkombinujete, určitě se vám podaří snížit cenu ročního vyúčtování o pár set korun a víc.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *