Jak trávit volný čas s dětmi ?

Dětské hřiště

Známe hned několik důvodů proč trávit volný čas s dětmi. Pomáháme jim tím nejen s rozvojem pohybového aparátu, ale pomáháme i podporovat a budovat zdravou imunitu a utužování vztahů. Pobyt na čerstvém vzduchu je důležitý pro správný vývoj organismu a také si dítě do dospělosti odnese zvyk trávit čas s rodinou a vzpomínky, které mu nikdo nevezme.

Obsah článku

Jak trávit volný čas s dětmi?

Možností, kam se ve volném čase s dětmi vydat, je celá řada. Nemyslíme tím trávení odpoledne v nákupním centru nebo v multikině. Vyzkoušejte tyto varianty:

Navštivte dětské hřiště

Nejlepší a nejoblíbenější variantou jak dostat dítě od televize  a PC na čerstvý vzduch, je dětské hřiště. Jistě máte ve svém okolí alespoň jedno, které můžete navštívit. Po celé ČR naleznete stovky menších či větších hřišť, které jsou pro vás k dispozici v rámci dovolené nebo při jednodenním víkendovém výletu.

Vyražte za adrenalinovou zábavu

Akční rodiny se mohou vypravit nejen na dětská hřiště, ale i na bobovou dráhu, do aquaparků, do lanových center. Většina horských středisek nabízí vyžití pro rodiny po celý rok. V zimě si zalyžujete, v létě můžete  šplhat do výšin, sjíždět kopce na koloběžkách, vyzkoušet zorbing a další adrenalinovou zábavu. V rámci prázdninových akcí je možné sbírat turistické známky a účastnit se různých soutěží s odměnou za splnění podmínek.

Máte-li rádi pohyb, můžete vyrazit po cyklostezkách na výlety po okolí na kole. Ve větších městech najdete in-line dráhy, parky pro skateboard. Nebo si jen tak můžete zajít na procházku do lesoparku nebo rovnou do lesa.

Do zoo či za památkami

Další z možností, jak trávit volný čas s dětmi je návštěva zoo nebo výlety za památkami, které jsou spíše pro starší děti. Mimo jiné můžete navštívit nejrůznější hrady, zámky, zříceniny, ale i jeskyně nebo třeba kostnici a skanzeny. Je mnoho míst po celé ČR, které připravují akce pro rodiny s dětmi, například westernové městečko, zvířecí farmy, apod.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *