Jak vybrat operativní leasing ?

Operativní leasing

Operativní leasing je velmi zajímavým a výhodným produktem pro ty, kdo potřebují nové auto, ale nechtějí se zaobírat věcmi jako je návštěva servisu, přezouvání pneumatik nebo nemá potřebu být majitelem vozu. Jde o formu dlouhodobého pronájmu vozu, kdy se o vše potřebné stará majitel vozu, tedy společnost, která operativní leasing poskytuje. Je velice podobný finančnímu leasingu. Rozdíl je pouze v tom, že po uhrazení všech splátek vám vůz nezůstane. Hlavní výhodou operativního leasingu je používání vozu bez starostí, kdy nemusíte hlídat termín pravidelných servisních kontrol či platnost dálniční známky. Můžete tak mít třeba Mondeo na operativní leasing a bez problémů. Měsíční splátka má v sobě již zahrnuty poplatky za dálniční známku, silniční daň, za používání rádia a především za pravidelný servis vozu.

Zpravidla se využívají dvě varianty operativního leasingu a to základní služby a full service, ve které jsou zahrnuty služby jako asistenční služby, spoluúčast, náhradní vozidlo, apod.

Podle čeho si vybrat operativní leasing

Nabídka firem, které poskytují operativní leasing je poměrně široká a není vždy jednoduché si vybrat. Zpravidla je potřeba si ujasnit, o jaký vůz máte zájem, jakou cenu jste ochotni investovat. Mohou vám využít srovnávač operativních leasingů. Dále je potřeba zvážit jaký potřebujete roční nájezd, na jak dlouho chcete vůz pronajmout a dále jaký typ služby požadujete, tedy zda vám postačí základní operativní leasing nebo chcete full service.

Po ujasnění si výše uvedených parametrů je důležité vybrat si vhodnou společnost a kontaktovat ji. Využít můžete online porovnávač, navštívit osobně pobočku či využít online formulář. Po splnění potřebných podmínek si můžete vůz okamžitě vyzvednout v případě, že je u dealera skladem. V případě individuální nabídky jsou čekací lhůty okolo tří měsíců.

Operativní leasing vám ušetří mnoho peněz a času. Zbaví vás starostí s vozem a je vhodným řešením pro menší firmy, korporace i soukromé osoby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *