Jak ušetřit až 70 % nákladů na vodu?

Máte stálou práci se stálým platem, žijete stále na stejném místě, jenže náklady na život se vám neustále zvyšují? Dnes vám poradíme, jak ušetřit. A to především na spotřebě vody. A nebojte se – na komfortu jejího užívání v domácnosti se nic nezmění. Mnohdy na tom budete lépe – a to nemluvíme o ušetřených penězích.

Jak dosáhnout uspory vody v domácnosti?

Je vůbec možné doma snížit spotřebu vody? Základem jsou úsporné spotřebiče. Pračka a myčka – ty „žerou“ vodu po desítkách litrů. Jejich úspornější verze (mnohdy patří do energetické třídy A+++) mají výrazně nižší spotřebu vody za udržení stále vysoké kvality provozu.

Nejpíše si říkáte, že je to fajn, že usporné spotřebiče vám sníží náklady na vodu, jenže jejich pořizovací cena je poměrně vysoká. A vy jste si třeba nedávno koupili novou pračku či myčku (leč třeba ne zrovna šetrnou k přírodě). Neexistuje levnější způsob, jak ušetřit za vodu? Ano opravdu takový je.

Až 70 % vody pro svou osobní potřebu můžete ušetřit

A stačí vám k tomu investice pár set korun. A to je jediný výdaj, který musíte udělat. Jak se ten zázrak jmenuje? Vyrábí ho Češi a jmenuje se Watersavers. Jde o úsporné perlátory, které nasadíte na ústí vodovodních baterií například v koupelně či kuchyni. Díky menšímu průtoku výrazně snižují spotřebu vody…

„Ale když proteče kohoutkem méně vody, budu jí potřebovat více, abych si umyl…“

To platí v případě, že máte doma perlátory, které si „zaškrtí“ průtok, ale zároveň protékající vodu nesoustředí přes malinké trysky do silného proudu. Jenže právě Watersavers šetří vodu a zároveň to při jejím využívání ani nepoznáte. U některých modelů si intenzitu proudu (a tedy i úsporu vody) můžete sami regulovat.

Další značkou „eko perlátorů“ je Hihippo. Stejného principu využívají úsporné sprchové hadice či hlavice. Zmenší průtok vody, ale zesílí ho pomocí trysek – takové řešení mají například hlavice Pulse či Ecocamel. 

V čem je vlastně háček?

Proč takové řešení nevyužívají všichni, aby ušetřili vodu? A naštvali tak dodavatele „kohoutkovky“ do našich domácností? Odpověď je jednoduchá – nevědí, že něco tak účinného existuje. Mrkněte se na e-shop pro „malé hrdiny“ Econea.cz, kde prodávají úsporné perlátory, které vám ušetří až 70 % nákladů na vodu.

Publikováno
V rubrikách Voda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *