Jak vybrat sídlo společnosti, chcete-li těžit z výhod prestižní adresy? Nabídneme vám jednoduchý návod

Jak vybrat sídlo společnosti, máte-li zájem získat nějakou „dobrou adresu“ a vytěžit z tohoto kroku co nejvíce? Provozujete živnost již řadu let a máte pocit, že to není tak úplně ono a přemýšlíte o změně, která by vás posunula vpřed? Nebo jste naprostý začátečník a chystáte se teprve vstoupit na podnikatelské kolbiště? Tak či onak vám napovíme, jaký zvolit postup, aby bylo nově zvolené sídlo pro vaši firmu skutečným přínosem.

Jak vybrat sídlo společnosti a vylepšit vaší firmě image?

Sídlo společnosti je zákonem daná povinnost, s tím nic nenaděláte. Pro ty podnikatele, kteří snad z nějakého důvodu se skutečnou adresou, na které se jejich firma nachází, nejsou spokojeni, dnes ovšem existuje také možnost zvolit si některého z poskytovatelů tzv. virtuálních kanceláří. Tím lze krom jiného docílit zisku nějaké „lepší adresy“ , a to zpravidla v některé z prestižních lokalit Prahy, případně i v jiném větším městě republiky. Je totiž nezpochybnitelným faktem, že na firmu, která svůj byznys oficiálně řídí třeba z pražského Václavského náměstí či některé ze známých přilehlých ulic, má většina potenciálních klientů i obchodních partnerů tendenci pohlížet jako na úspěšnou.

„Dobrá adresa“ může tedy často sehrát velice důležitou roli a ovlivnit i to, zda s vámi někdo uzavře obchod, či nikoliv.

Stovky firem v jednom domě vám plusové body nepřinesou

Ještě než se odhodláte přesunout váš podnik na některou z „lepších adres“ a svěřit každodenní provoz vaší kanceláře do rukou poskytovatele vašeho nového firemního sídla, opatřete si alespoň několik základních informací, které vám pomohou dobře se rozhodnout.

Důležitým vodítkem by pro vás mělo být množství firem, které společně sídlí pod jednou střechou.

NĚKTERÉ Z NEJFREKVENTOVANĚJŠÍCH ULIC Z HLEDISKA MNOŽSTVÍ FIREMNÍCH SÍDEL

MĚSTO ULICE
PRAHA Rybná, Kaprova, Sokolovská
PLZEŇ Sokolovská, Žlutická, Klatovská třída
LIBEREC Dobiášova, Liberecká, Gagarinova
OSTRAVA 28. října, Nádražní, Výškovická
BRNO Lidická, Příkop, Merhautova
OLOMOUC Olomoucká, Trnkova, Nádražní

Poskytovateli virtuální kanceláře, který shromáždil v jednom domě stovky či dokonce tisíce rozličných společností, se raději vyhněte. Taková adresa nemá pro váš byznys skutečnou hodnotu a mohla by naopak u vašich zákazníků vzbudit rozpaky a jisté pochybnosti. Nemusí to mít na hodnocení vaší firmy sice vyloženě negativní dopad jako v případě, že by byla registrována v některém z daňových rájů, ale plusové body vám to zpravidla také nepřinese. Není navíc příliš pravděpodobné, že by se vám od provozovatele dostalo kvalitních doprovodných služeb, jelikož plnohodnotně „obsloužit“ takové množství živnostníků v jediné budově, není rozhodně nic snadného. Zvolte proto raději jiné, méně obsazené místo v některé ze solidních čtvrtí a prospějete si tím určitě mnohem lépe.

Vyžadujte co nejvíce kvalitních služeb!

Není to pouze prestižní adresa, která vám může poskytnout před konkurencí určitý náskok. Přinejmenším stejnou váhu bude mít také množství a kvalita doprovodných služeb, které vám bude schopen zajistit provozovatel vašeho nového firemního sídla. Měsíční úspory v řádech desetitisíců korun nejsou přitom ničím neobvyklým. Ovšem pouze v případě, že zvolíte solidního poskytovatele virtuální kanceláře. Měli byste tedy mít hned od počátku jasno, co je v tomto ohledu běžným standardem a co je pro fungování vaší společnosti více méně nezbytné. Ověřte si proto ještě před podpisem smlouvy, zda se vám dostane alespoň několika následujících věcí:

A) Fungující recepce s kvalifikovanou obsluhou.

B) Telefonní a faxové služby.

C) Přebírání veškerých došlých zásilek (jejich uložení či přeposlání na jinou adresu).

D) Zasedací místnost pro vaše obchodní či úřední jednání.

E) Běžné administrativní služby (kopírování či přepis různých dokumentů, výpomoc s reklamními materiály atd.)

Zřízení virtuálního sídla má smysl pro celou řadu profesí

Výhod fungování v rámci virtuální kanceláře dokáží nejlépe využít zejména takové profese, které z podstaty svojí činnosti reálné podnikatelské prostory většinou ani nepotřebují. Jedná se o nejrůznější poradce, IT specialisty, zprostředkovatele pojišťovacích a jiných finančních produktů a mnohé další. Pokud k nim patříte i vy, může to být rozumná cesta také pro váš byznys.

Správné rozhodnutí by vám nemělo činit potíže

Přivábit nové klienty a přesvědčit další obchodní partnery ke spolupráci, s tím vám dokáže pomoci vhodně zvolená adresa vaší společnosti. Ušetřit slušnou porci času a finančních prostředků zase dokáží kvalitní doplňkové služby poskytovatele vaší virtuální kanceláře.

Konečné rozhodnutí zda a komu svěříte svou firmu do péče, je však jen a jen na vás. Dokážete si s tím nyní lépe poradit?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *