Jak ušetřit na pojištění domácnosti, aniž by to bylo na úkor kvality pojistného krytí?

Ať už je váš názor na pojištění jakýkoliv, některé produkty jsou takřka povinné. Tedy alespoň pro každého, kdo nechce riskovat, že kvůli zanedbatelné úspoře přijde o střechu nad hlavou. Řeč je samozřejmě o pojištění majetku – konkrétně o pojištění domácnosti a nemovitosti. Nepřestávejte číst a dozvíte se, na co si dát pozor a kde najdete kvalitní produkt za skvělou cenu.

Častou chybou je záměna produktu

V prvé řadě byste měli rozlišovat mezi pojištěním domácnosti a nemovitostí. Ačkoliv se obojí jeví jako jeden a ten samý produkt, ve skutečnosti jde o dva druhy pojištění.

Pojištění domácnosti zahrnuje vybavení, cennosti a vše, co se v bytě či domě nachází. Můžete si představit, jak nemovitost otáčíte vzhůru nohama. Vše, co „vypadne“, chrání pojištění domácnosti. Stavbu jako takovou pak kryje pojištění nemovitosti. Výhodné majetkové pojištění však obvykle zahrnuje oba druhy pojištění.

Samozřejmě byste si měli prostudovat konkrétní smluvní podmínky a zaměřit se na výluky. Některé položky mohou být příplatkové a nikoliv součástí standardního krytí.

Na čem závisí cena pojištění majetku?

Výše pojistného jde ruku v ruce s částkou, na kterou je daná domácnost a nemovitost pojištěna. Obecně platí, že čím větší hodnotu majetek má, tím více zaplatíte na pojistném. Problém může nastat v momentě, kdy se změní hodnota majetku, a zapomenete aktualizovat pojistnou smlouvu. V případě pojistné události pak dostanete pouze poměrnou část plnění.

Výše uvedená situace se nazývá podpojištění a můžete se jí vyhnout tak, že si sjednáte pojištění majetku on-line s názvem Bezpečný domov.

Pojištění bezpečný domov nabízí pojišťovna ERGO, která produkt nastavila tak, aby nemohlo dojít k podpojištění. Výpočet pojistného totiž probíhá na základě velikosti podlahové plochy, která se v průběhu času nemění, a tak není nutné aktualizovat smlouvu. Velmi praktické!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *