Jak ušetřit na výběru půjčky?

 


Existují lidé, kteří si půjčku berou téměř na všechno. Na druhou stranu jsou také lidé, kteří se dostali do těžké finanční situace a jediným řešením je pro ně právě půjčka. V této situaci často jsou tito zákazníci rádi za to, že nějakou půjčku dostanou a nijak nad tím nepřemýšlí. Je však řada možností, jak na výběru půjčky ušetřit.

Srovnejte si jednotlivé nabídky

Velmi důležitým faktorem u půjčky je úroková sazba. Jedná se o ukazatel, které není radno přehlížet. Vhodné je využít nabídku co nejnižších úrokových sazeb. Na trhu najdete půjčku s úrokem 6% nebo půjčku s úrokem 23%. Zajímat by vás mělo i RPSN, tedy kolik zaplatíte za půjčku celkem včetně všech poplatků v průběhu jednoho roku. Je vhodné využít online srovnávače a jednotlivé půjčky mezi sebou srovnávat. Srovnání půjček netrvá nijak dlouho. Srovnávač půjček vám přinese vždy aktuální nabídku půjček, vidíte všechny potřebné parametry a navíc je zcela zdarma. Porovnávat můžete bankovní i nebankovní půjčky. Všechny zásadní parametry porovnáte na jednom místě. Nemusíte tak obíhat pobočky bank nebo je obvolávat.

Dejte si pozor na poplatky

U půjček se můžete čas od času setkat i s určitými poplatky. V případě, že se rozhodnete pro bankovní půjčky je podmíněna založením běžného účtu u instituce, u které si půjčujete. Leckdy snadno přehlédnete podmínku nutnosti mít obrat na tomto účtu, aby byl zcela zdarma. Často je to částka ve výši 15 000 Kč. Pokud účet nevyužíváte, zaplatíte za něj každý měsíc, což jsou pro vás výdaje k půjčce navíc. U půjček je dalším poplatkem také pojištění. Při zřizování půjčky vám často nabídnou pojištění, které znamená další výdaje navíc. Zajímat by vás také měli poplatky za předčasné splacení, pokuty za opožděnou splátku.

Sledujte bonusy za řádné splácení

Nejvíce peněz ušetříte díky nabídkám bonusů za řádné splácení. Bonusy a výhody pro poctivé klienty nabízí celá řada společností. Ve formě úroků nebo několika splátek zpět odměňují poskytovatelé půjček ty, kteří splácejí pravidelně. Díky tomu pak může dojít k velkému snížení výsledné ceny za půjčku.

Využijte první půjčku zdarma

V případě, že potřebujete jen menší půjčku, vybírejte si takovou, kde nabízejí první půjčku zdarma. V daném termínu splatnosti pak vrátíte pouze částku, kterou jste si půjčili. Není navýšená o žádné poplatky, ani úroky. Tato nabídka však platí pouze pro nové zákazníky a se splatností max. 30 dnů. U jednotlivých poskytovatelů se liší i limity pro první půjčku zdarma.

Výběru půjčky věnujte dostatek času

Výběru půjčky věnujte dostatek času. I když jste pod tlakem, rozhodně si neberte první půjčku, kterou vám nabídnou. Zejména pod tlakem jednají lidé zkratkovitě a nad důsledky svého výběru nepřemýšlí. Vystřízlivění z půjčky pak na sebe nenechá dlouho čekat. Stačí, když se přiblíží termín splatnosti. Proto je doporučujeme nebrat si půjčky na vánoční dárky nebo na dovolenou.

Mezi jednotlivými nabídkami půjček jsou velké rozdíly

Nabídka bankovních i nebankovních půjček je poměrně široká a pro běžného uživatele není jednoduché se v ní orientovat. Díky velké konkurenci se firmy předhánějí v nabídce výhodnějších podmínek. Online půjčky vám umí ušetřit nemalé peníze. Pečlivým výběrem si ušetříte čas, peníze i starosti. Vybrat si správnou půjčku umí jen malé procento zákazníků. Pokud nerozumíte smlouvě a jejím podmínkám, raději se obraťte na někoho zkušeného.

5 bodů, jak vybrat správně půjčku

  1. Zkontrolujte si web a veškeré informace o poskytovateli půjčky
  2. Porovnejte si jednotlivé nabídky půjček online
  3. Sledujte výši RPSN
  4. Jak vypadá smlouva a rozumíte jí?
  5. Jaké jsou poplatky za předčasné splácení?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *