3 tipy, jak vybrat novou autobaterii

Někdy se stane, že automobil nechce nastartovat. Na vině může být poškozený startér, špatný alternátor nebo stará a nedostačující autobaterie. Většinou jde právě o poslední uvedený případ, kdy je akumulátor již starý a nedokáže poskytnout dostatek energie pro provoz automobilu. V takovém případě přichází na řadu výměna za nový, který je potřeba dobře vybrat. A jak na to? Pomůžou vám tři jednoduché tipy v tomto článku.

Obsah článku

Kapacita a startovací proud

Mezi klíčové parametry každé autobaterie patří startovací proud a kapacita. V případě kapacity jde o to, kolik energie dokáže baterie nashromáždit a uchovat při plném nabití. Postupem času se však kapacita snižuje a stará baterie již nedokáže pojmout tolik energie. Druhým číslem, které nás bude zajímat, je startovací proud. Jde o proud vysílaný jako impuls pro roztočení startéru a nastartování motoru. Čím větší automobil s větším množstvím elektroniky, tím silnější potřebuje startovací proud. Výběr autobaterie podle typu auta probíhá na základě informací uvedených v příručce od výrobce.

Rozměry sedící do nosiče

Dalším faktorem jsou rozměry autobaterie, která musí zapadnout do připraveného nosiče v prostoru motoru. Někdy bývá také nutné vyměnit i svorky na kontaktech, protože pro efektivní vedení proudu je klíčový těsný kontakt. V úvahu vezměte to, jestli se na výměnu cítíte sami, nebo raději navštívíte autoservis.

Vybírejte na internetu

Pokud nemáte k dispozici příručku ke svému vozidlu, nebo se vám nechce složitě hledat kompatibilní akumulátory, podívejte se na internet. V e-shopu si jednoduše zvolíte filtrování podle svého konkrétního vozidla, takže rovnou vybíráte z vhodných variant, kde dále řešíte pouze cenu či značku výrobce. Výhodou je také doručení až domů, protože akumulátor je poměrně těžký a dojet si pro něj do obchodu může v dané situaci představovat nepříjemnou komplikaci.

 

Rate this post
Publikováno
V rubrikách Auto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *