Jak ušetřit na vytápění a větrat ekonomicky?

Náklady na vytápění jsou stále vyšší, proto lidé hledají optimální cesty, jak šetrně topit a netrpět chladem. Máme pro vás chytré řešení.

Tepelné čerpadlo je základ

Tepelné čerpadlo je ekologické řešení získávání tepla. Možná si řeknete, že jde o finančně náročný produkt. Zpočátku ano, to vám nebudeme lhát. Následný provoz vám ovšem vše vynahradí. Jednak je zde možnost získání dotace. Tzv. kotlíková dotace poskytuje skvělé řešení. Stačí vyměnit stávající neekologický a neekonomický kotel na tuhá paliva právě za ekologicky příznivé tepelné čerpadlo. Pak můžete získat finanční příspěvek ve výši až 80 %. Jde tak o moderní řešení vytápění, které je šetrné vůči ovzduší, planetě, tedy i vašemu zdraví. Navíc v konečném důsledku můžeme zmínit i šetrnost vůči vaší peněžence.

Chytré větrání ušetří teplo

Úsporu tepla vám zajistí i chytré větrání. Co to znamená? Nainstalované větrací jednotky umí pracovat s přívodem čerstvého vzduchu efektivně. Díky rekuperačnímu keramickému výměníku totiž sníží náklady na vytápění. Součástí těchto jednotek jsou navíc filtry (proti prachu či pylu), které také pomáhají k proudění čistého čerstvého vzduchu. Lze je nainstalovat do jedné místnosti i celého domu. Pak je tu decentrální rekuperace. Při ní se aplikuje větrací jednotka, která snižuje spotřebu energie až o 50 %. To je slušné, že? Tento typ větrání navíc zabraňuje tvorbě plísní. Samozřejmě pak můžete dle potřeb regulovat předehřívání přiváděného vzduchu v zimě, a naopak ochlazování v létě. V jednotkách si lze vybrat mezi entalpickým výměníkem pro rekuperaci i vlhkosti nebo standardním výměníkem. Budoucnost energií najdete v ekologických systémech. Nenechte se odradit počáteční vyšší investicí, v průběhu let se vám totiž peníze mnohonásobně vrátí. A navíc něco uděláte pro zdraví své, vašeho okolí a podpoříte životní prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *