Hazardní hry jsou zábavné i nebezpečné

Pokud si jednou za čas rádi zahrajete o peníze, rozhodně se automaticky nejedná o žádnou tragédii. Takových, jako jste vy, jsou na světě zástupy.

Problém to začne být až ve chvílích, kdy se vám vaše záliba často i nenápadně přehoupne do podoby závislosti. V takovém případě je už rozhodně namístě vyhledat odbornou pomoc.

Snadný přístup

V současné době je možné se oddávat hazardu nejen ve specializovaných podnicích, ale také na internetu. Moderní technologie otevřely další možnost, jak se stát závislým. Abyste se dostali do tradiční herny, musíte muset vynaložit alespoň minimální množství sil, avšak hraní na internetu je dostupné pro každého, kdo má vhodné připojení na internet.

Navíc ani nepotřebujete mít žádné extra vybavení. Bohatě vám postačí obstarožní počítač, často ani ten ne. Vždyť hazard je v současné době možné hrát i na mobilním telefonu. Stačí jen mít nějaký novější model.

Jaké jsou příznaky závislosti?

Nechcete-li do toho spadnout úplně, je dobré si vyhradit na hraní pouze předem určený čas a tuto pomyslnou červenou linii nepřekračovat. Když ujedete jednou, nevadí. Překračujete-li ovšem onu linii s železnou pravidelností, vyhledejte odborníka.

Když tak neučiníte, pouze tím ničíte sebe a své blízké. Mezi další příznaky patologického hraní totiž patří mimo jiné také neplacení závazků typu hypotéka, ztráta zájmu o jiné koníčky, rodinu či přátele, mizerný spánek nebo neschopnost přemýšlet nad něčím jiným než hazardními hrami.

Jak správně hrát?

Závislost na hazardu vede k finančním i duševním potížím. Toho si nejsou vědomi pouze odborníci z řad psychiatrie, ale také samotné podniky. Jen málokterý podnikatel chce, aby jeho zákazníci kvůli jejich vlastním službám trpěli. Není to totiž dobré pro obchod.

Nemusíte se navždy vzdávat hazardu, jen byste měli hrát podle určitých pravidel, jejichž dodržování vás s největší pravděpodobností uchrání od výše zmíněných potíží. Tato pravidla můžete najít kupříkladu na licencovanakasina.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *