Jednoduché tipy jak ušetřit za elektřinu !

0
723
jak ušetřit za elektřinu

Obsah článku

Jak ušetřit za elektřinu a snížit rodinný rozpočet ?

V tuto dobu mnohým z nás přišel poštou výpis ze stavebního spoření od Lišky. V obálce byl kromě něj i leták věrnostního programu ZískejteuLišky.cz. Odkazuje na webové stránky, kde si klienti i neklienti můžou vyzvednout různé poukazy a slevové kupóny od partnerů programu. Nabídky jednotlivých obchodů jsem si prošel, některé mě zaujaly, některé vůbec, ale nejvíc se mi líbila akce na LED žárovky značky Tesla. 20% na veškeré typy Tesla žárovek pro všechny a 50% na určité čtyři typy pouze pro klienty ČMSS s omezeným množstvím 10 kusů od každého typu.

Já osobně jsem si objednal 10 kusů E27 9W žárovek se svítivostí 806lm a barevné teplotě 2700K a vyšly mě 90,- Korun za kus, protože mám stavební spoření u Lišky. Je to skvělá cena, protože normálně se tento stejný typ v obchodech prodává opravdu za dvojnásobek. Pokud nevíte jak ušetřit za elektřinu, tak toto je jedno z možných řešení, které můžete otestovat.

Jak na to ?

Jaký světelný tok ?

Pokud nemáte zkušenosti s LED žárovkami, ty se určují podle světelného toku, například do místnosti kde máte normální 60W dnes už „tepelný zářič“ byste měli dát 9W LED minimáln
ě s 700 lumeny.

Barevná teplota ?

Dále se rozlišují podle barevné teploty na studené bílé světlo svítící do modra a teplé bílé světlo svítící spíše žlutě. Do ložnice, obýváku nebo jiných místností, kde odpočíváte, se hodí světlo o barevné teplotě kolem 2000 kelvinů, protože připomíná hořící oheň, na který je člověk při usínání zvyklý. Naopak do pracovny, dílny nebo jiné místnosti, kde pot
řebujete být v pozoru, si zvolíte žárovku o barevné teplotě kolem 4000 kelvinů, která připomíná denní světlo.

Kontaktní hlavice ?

No a třetím parametrem, podle kterého se žárovky dělí, je velikost a typ kontaktní hlavice. Standartní je šroubovací patice E27, do lustrů o něco menší E14, do bodových světel například nad kuchyňskou linkou se pak používají GU10 nebo MR16.

Doporučujeme se podívat na web NanoEnergies na alternativní způsob úspory za elektřinu.

 

jak ušetřit za elektřinuA jak je to s peněžní úsporou za tyto žárovky, to si můžete sami spočítat na stránkách obchodu, kde se do interaktivní tabulky zadáte, jak výkon žárovky kterou chcete nahradit, tak cenu energie i počet hodin, kolik průběžně žárovkou svítíte.

 

 

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno