Jak vybrat dětskou obuv

Zdravý vývoj dětských nohou se odvíjí od správného celkového růstu dítěte a od toho, zda dítě správně obouváme. Dětská obuv musí pomáhat při stání i chůzi a podporovat nožní klenbu, udržovat paty v kolmém postavení k podložce. Dětskou obuv musíme vybírat pečlivě a zodpovědně.

Podle čeho poznáme, že je dětská obuv kvalitní

Materiál svršku – vybírejte boty, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jsou měkké, prodyšné a dokážou absorbovat vlhkost a především se přizpůsobí anatomickému tvaru nohy.
Tvar obuvi dětské boty musí mít prostornou špičku, ve které budou mít prsty dostatek místa. Je potřeba,  aby byl palec v přirozené poloze a netlačil se k ostatním prstům.
Stélka – boty pro děti musí být vybaveny stélkou nebo savou vnitřní vložkou, protože dětská nožka má tendenci se potit
Opatek – musí dokonale nohu fixovat, aby nedocházelo k nežádoucím bočním pohybům v patní části. Opatek musí mít správnou výšku, délku i dostatečnou tuhost.
Pružnost a ohebnost obuvi – v oblasti prstních kloubů se musí být bota co nejohebnější. Ohebnost je ovlivňována použitým materiálem, střihem a také typem, tuhostí a tloušťkou podešve.

Tipy na správnou obuv

První boty zakupte dítěti v okamžiku, kdy začne lézt, pořiďte mu šněrovací kotníčkovou obuv. Ta se doporučuje dětem do 4 – 5 let věku. Dětem vybírejte obuv podle účelu, zvažte jak často je dítě bude nosit. Sportovní boty Superfit  jsou vhodné na celodenní nošení. Pečlivě dbejte na hygienu nohou dětí, správně jim stříhejte nehty. Rovněž pravidelně sledujte míru opotřebení obuvi a nové mu kupujte včas. Boty nesmí děti tlačit. Velikost obuvi nezkoušejte tlakem na špičku, ale zasuňte prsty do paty. Délku stélky a velikost obuvi měřte dítěti vždy vestoje. Kupujte certifikovanou obuv pro děti, vyhýbejte se levné noname a stánkové obuvi, na které sice ušetříte, ale za dva měsíce půjdete koupit boty nové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *