Jak vybrat kvalitní autobaterii za příznivou cenu?

Chladné měsíce jsou jako dělané pro problémy se startováním automobilů. Příčin může být několik, ale mezi ty nejčastější patří špatná baterie. Ty postupem času odchází a jejich kvalita se zhoršuje. Znamená to, že jejich původní kapacita je snížená a nestačí pro nastartování například při nižších teplotách. Jak si s tímto problémem poradit a neutratit hodně peněz za nákup nové autobaterie?

Baterie přesně do vašeho auta

Každý automobil má předepsanou jinou variantu autobaterie. Rozdíly spočívají ve velikosti nosiče, ale hlavně v požadované kapacitě a proudu, který se může v jednu chvíli uvolnit přes svorky ke startéru. Autobaterie podle auta vybírejte v souladu s doporučením výrobce. Ten udává minimální kapacitu, ale i limitní proud, který by neměl být vyšší, než jsou doporučené hodnoty. Příliš slabá baterie nemusí stačit většímu autu a naopak extrémně silný typ není vhodný do lehčího vozu, kde by mohl přebytek proudu způsobovat potíže.

Vyberte na internetu a ušetřete

V případě nouze se dají autobaterie nakoupit v kamenných obchodech a narazíte na ně i v některých supermarketech. Tam však bývají drahé, protože sází na to, že si je zde lidé kupují hlavně ve chvíli akutní potřeby. Jakmile si povšimnete prvních příznaků se špatným startováním a máte starší baterii, pusťte se do hledání nové. Přehledný výběr najdete na https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/, kde si jednoduše vyberete odpovídající parametry. Ceny jsou přívětivé a doručení do druhého pracovního dne je zdarma.

Použité baterie se nemusí vyplatit

Někoho možná napadne, že ušetří ještě více, když koupí starou, již lehce použitou autobaterii. To je však značně riskantní, protože může být ještě v horším stavu. Ve výsledku se vám může stát, že vyměníte dosluhující baterii za ještě horší variantu a nic neušetříte. Stejně se budete muset pustit do hledání nové a zaplatíte ještě více kvůli koupi použité.

Jakmile si pořídíte novou autobaterii, nezapomeňte dát tu starou do výkupu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *