Jak vybrat terasová prkna?

Rozšiřuje váš domov. Vytváří zázemí pro venkovní posezení na čerstvém vzduchu, grilovačky, slunění, při využití vhodných topidel si můžete užívat terasy i v chladnějším období. Jak vybrat ta nejlepší terasová prkna?

Terasová prkna – kde je koupit?

Terasa sama o sobě může být z různých materiálů, nejoblíbenější je ovšem dřevo, protože evokuje přírodu. Působí tak pozitivně i na vaši psychiku. Jen se podívejte kolem sebe, lidé dnes staví dřevostavby, sruby apod. Stejně tak je krásné dřevěné okolí vašeho domova. Jak si tedy zařídit terasu? Z materiálů na terasová prkna se používají norský smrk, sibiřský smrkovec či norská borovice. Musí jít o odolná dřeva. Pak zvolíte, jaký chcete typ desky s perem a drážkou, a z nich si pak necháte sestavit podlahu ze dřeva. Ta je tepelně a akusticko izolační, funguje jako regulátor vlhkosti vzduchu, nevyvolává alergie, má delší životnost a výdrž. V neposlední řadě jde o ekologický materiál, který se snadno recykluje. Prkna dřeva pak lze využít na realizaci chodníku, schodů apod. Dřevem lze obložit stěny domu, přístřešek k sezení před stavbou a celodřevěné zařízení bude krásně kompaktní.

Jak udělat terasu?

Realizace terasy není nijak náročná, stačí ji sestavit jako stavebnici. Terasová prkna sedí na míru. Spíš se zvažuje, jaké komponenty se zvolí, aby vylepšily vlastnosti terasy. Mezi ně patří terasové distanční podložky, které zjednoduší montáž a i chrání dřevo v místech, kde se nejvíce drží vlhkost, což je tam, kde jsou k sobě díly tak pevně přitisknuté, že nemohou tzv. dýchat. Skvělé jsou terče pod dlažbu, které umí vyrovnat sklon nerovného terénu. U drobných nerovností si pak vystačíte s granulátovými podložkami. Důležité je terasová prkna vhodně ošetřovat, aby terasa dlouho vydržela. Můžete využít služeb profesionální firmy, stejně tak se dá terasa postavit svépomocí. Na toto téma najdete i spoustu článků na internetu, takže pokud jste kutil, s chutí do toho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *