Jaký e-liquid vybrat? Přece ten české výroby!

Už výběr elektronické cigarety dá pořádně zabrat, avšak tím všechno teprve začíná. Následně je třeba vybrat vhodnou náplň. A podle jakých kritérií? Dle vaší elektronické cigarety, vašich představ a chutí.

V prvé řadě si zjistěte, jaký liquid je zapotřebí do vaší elektronické cigarety. Záleží na jeho hustotě, která se poznává podle poměru propylenlykolu (PG) a rostlinného glycerolu (VG). Čím více PG v liquidu je, tím je řidší, a tak se hodí spíš pro menší e-cigarety. Když vyberete náplň příliš řídkou pro vaši elektronickou cigaretu, bude protékat. Příliš hustá zase zapříčiní přepálení vaty.

Jakou sílu nikotinu zvolit?

Důležitým parametrem je i síla nikotinu. Pokud bude moc slabá, budete mít stále chuť na cigaretu. Při moc silné se zase zakašlete. Můžete vyzkoušet různou sílu nikotinu, vodítkem by vám však mohlo být, že při potahování do plic se obvykle používá maximálně 6 mg a pro většinu lidí je dostačujících 1,5 mg až 3 mg.

Při potahování pusa-plíce vyhovuje každému jiná síla, nelze srovnávat sílu klasických cigaret a e-liquidů v mg. Pro slabší kuřáky je vyhovující 1,5 mg až 6 mg, pro střední 6 mg až 12 mg, pro silní pak 12 mg až 20 mg.

Která příchuť je nejlepší?

Tohle je čistě věc osobních preferencí. Pokud máte rádi jahody, vyberete si jahodový liquid. Nemusíte moc mentol? Pak se mu vyhněte. Zpravidla se setkáte s náplněmi ovocnými, sladkými, mentolovými, nápojovými a tabákovými. Zkoušejte a uvidíte, co vám nejvíce zachutná.

Záleží na výrobci?

Samozřejmě. Vyzkoušejte třeba český Ecoliquid vyrábený kousek od Prahy. Ecoliquid pečlivě testuje všechny ingredience, obohacuje náplně aromatickými látkami pro ještě lepší chuť, a hlavně své výrobky podrobuje testování, takže splňují přísná kritéria zdravotní nezávadnosti. Příjemným bonusem jsou lahvičky s dětskou pojistkou, aby se náplň nevylila. A příchutě? Těch mají nespočet, tak je zkuste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *