Rohové kuchyně jsou nejoblíbenější

Do dnešních dispozic bytů se nejvíce hodí právě rohové kuchyně. Jak si navrhnou rohovou kuchyni, která bude vyhovovat našim potřebám?

Byty dnes kupujeme malé a podle odborníků je to pořád prostorový nadstandard. Vzhledem k rostoucím cenám nemovitostí se prý budeme muset spokojit s bydlením ještě menším. Jenomže ceny rostou všude. I do restaurací začínáme chodit již pouze sporadicky a opět se vracíme k domácímu vaření. Řešením proto rozhodně není malá kuchyně a minimalistická kuchyňská linka. Skvělou možnost nám proto nabízí rohové řešení. Rohové kuchyně zvětšují pracovní i úložný prostor, přitom nám nijak neubírají z podlahové plochy. Jelikož většina bytu je dnes řešena jako počet pokojů plus kuchyňský kout, obvykle se již s L řešením kuchyně předem počítá.

Co nám umí nabídnout rohové kuchyně?

Kuchyňské linky do L dokážou pracovní plochu kuchyňské linky zvětšit na dvojnásobek. Nemusíte se bát rohu. Právě naopak. Ten umí vytvořit skvělý prostor pro rohový dřez, ale též perfektní úložný prostor například pro větší spotřebiče, nádobí i odpadkové koše. Kuchyňské linky již mají tyto prostory propracovány, včetně chytrého otevírání rohových částí kuchyňské linky.

Zkuste nadčasový design

Vybíráte si kuchyň? Velkým hitem jsou dnes třeba kombinace matné černé s dekorem dubového dřeva. Klidně se vzdejte klasického viditelného kování a volte dvířka skřínek a zásuvek se skrytým otevíráním. Je velice moderní a nadčasové. Dobře však vypadá i opačné provedení, kde dominuje více dřevěného dekoru na skříňkách a zásuvkách v kombinaci s matným černým korpusem či částí skřínek v černé barvě.

Tradičně oblíbené jsou bílé kuchyně. Dobře vypadají s černým kování, černou kuchyňskou deskou a s černými spotřebiči. Takto navrženou kuchyňskou linku krásně nakombinujete s dalším bílým nábytkem v otevřeném obytném prostoru a s jakoukoliv podlahou v dřevěném dekoru. V podstatě nemáte po designové stránce co pokazit, ani když si nenajmete interiérového architekta.

Hitem je též šedá – světlejší i tmavší. Betonové odstíny vládnou interiérovému designu. Šedou je možné kombinovat s bílou, černou i s dřevěným dekorem.

A když chcete přece jen barvy? Nic nezkazí červená. Příjemným zpestřením je tyrkysová a především petrolejová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *