Je nejvyšší čas na stavbu fóliovníku pro zahrádky i zahradnictví 

foliovnik

Přemýšlíte-li nad rekonstrukcí stávajícího fóliovníku nebo uvažujete nad pořízením zbrusu nového, neotálejte. Je nejvyšší čas. Fóliovníky pro domácí využití i pro profesionální užívání dodává prověřená společnost Konstrukce Schwarz. Na výběr je více variant, které pro vás můžou zaměstnanci na vašem pozemku sestavit, anebo si je můžete postavit svépomocí. K dispozici jsou i doplňky a různé vymoženosti, které ve svém zahradnictví i na domácí zahrádce potřebujete.

Fóliovníky s rovnými a oblými boky

Pro zájemce o fóliovníky se nabízejí jak ty s rovnými, tak s oblými boky. Na prodej jsou ekonomicky výhodné, levné fóliovníky a dále ještě fóliovníky víceloďové. Typ s rovnými boky se vyznačuje nenáročnou montáží, ale celkovou robustností s maximálním využitím vnitřní plochy. Rovnoboký fóliovník se kotví zabetonováním, případně zakopáním patek do podkladu. Oblouky konstrukce tvoří ocelové trubky s průměrem 60 milimetrů a sílou stěny až dva milimetry. K větší stabilitě se konstrukce jistí vodorovnou kleštinou ve tvaru M, anebo V směrem k vrcholu. Díky použití jednoduché či dvojité dofukované fólie se sníží náklady na vytápění o polovinu. V čelech fóliovníků jsou středová zasouvací vrata. Ventilace je umístěna zboku i na střeše. Fóliovníky s oblými boky mají podobnou konstrukci s výjimkou kleštiny, jež směřuje k vrcholu ve tvaru V, a ukotvení, které může být realizováno i zemními vruty. Ventilace u fóliovníků s oblými boky je trošku rozdílná – je pouze boční s tím, že se dá vyztužit pevným pásem z fólie i polykarbonátu.

Rekonstrukce stávajících fóliovníků

Při rekonstrukci starších fóliovníků se konstrukce stávajícího typu potáhne jednoduchou nebo dvojitou nafukovanou fólií, provede se montáž stranové rolovací ventilace a dodatečně se zkonstruují čela se šoupacími vraty. Ta však nejsou nutná, dá se vestavět i čelo bez vrat. Starší fóliovník lze doplnit o boční a střešní hřebenovou ventilaci. Žádné složitosti, rychlá akce – a váš stávající fóliovník bude jako nový.

Seníky, skladové haly a mostové závlahy

Služby společnosti Konstrukce Schwarz se neomezují pouze na stavby a rekonstrukce fóliovníků. V portfoliu jsou zahrnuty i skladové haly, seníky, dešťové kryty a venkovní mostové závlahy. Zaměstnanci firmy dokážou levně a rychle zmíněné stavby vybudovat, uvést okamžitě do provozu, případně dodat příslušné vybavení. Skladové haly jsou obohaceny o teplovzdušné kotle, které zajišťují vytápění, fóliovníky zas automatickými meteostanicemi a zahradnickými stoly. Díky firmě Konstrukce Schwarz s.r.o. máte o starosti méně, neboť vám její pracovníci potřebné konstrukce vybudují a vybaví v nejkratším možném termínu a za přijatelnou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *