Klimatizací (nejen) k menší vlhkosti v bytě

Blíží se léto a možná už teď vás děsí, že až přijdou skutečně letní teploty, které se udrží více dní, bude u vás v bytě k nevydržení. Předejděte tomu a pořiďte si klimatizaci. Příjemně vám ochladí vzduch a má i další pozitiva, třeba sníží vlhkost v bytě.

Vlhkost v bytě a klimatizace jako řešení

Máte doma nadměrnou vlhkost (nad 60 %)? I s tím vám pomůže klimatizace. Díky ní se budete v místnosti cítit příjemně, ale také budete vědět, že je vaše domácí prostředí zdravější.
Že nevíte, jaké máte v bytě klima? Nejsnadněji to zjistíte vlhkoměrem. Můžete si pořídit samotný přístroj, ale je zabudovaný i v domácích meteostanicích, případně v některých hodinách.
Skutečně velké vlhko poznáte sami. Je cítit ve vzduchu. A navíc se jejím vlivem často objevují mokré skvrny na stěně. To rozhodně nevypadá hezky, navíc to nahrává vzniku plísní, které jsou nebezpečné pro zdraví, zejména malých dětí, starších lidí a nemocných osob.
Jak tedy udržet doma ideální prostředí? Elegantním řešením, jež vám přinese i jiné výhody, je klimatizace, případně se doporučuje časté větrání, odvlhčovače a najdete také další tipy.

A jak poznat kvalitní klimatizaci?

A jak si vybrat kvalitní klimatizaci do bytu, s níž budete skutečně spokojeni? Vybírejte přístroje od zavedených výrobců mající pozitivní reference. Nesnažte se také ušetřit za každou cenu. Jde o dlouhodobou investici, takže se vyplatí připlatit si a získat třeba i nějakou tu komfortní funkci navíc. Celkově záleží na tom, co vše chcete, aby zařízení umělo. Dále vybírejte podle dispozice bytu i toho, kolik hodláte do klimatizace investovat. Existuje mnoho rozmanitých typů, takže je rozhodně z čeho volit.
Určitě zohledněte energetickou účinnost. V opačném případě se vám její provoz může značně prodražit. Pozor si dejte také na hlučnost.
Nechcete se v létě doma potit, rádi byste snížili vlhkost vzduchu a celkově si užívali příjemnějšího domácího prostředí? Najděte si tu správnou klimatizaci pro vás.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *