Levné a stylové ubytování u Máchova jezera

Už jste navštívili oblast Máchova jezera? Ještě ne? To máte co napravovat! Vždyť o krásách přírody v okolí Bezdězu a Doks víme velmi dobře již z lyrickoepické skladby Karla Hynka Máchy. Právě Máj zobrazuje zdejší lesy a luka v tom nejlepším slova smyslu. Babí léto nemusí být nijak extra dlouhé, a tak se vyplatí zarezervovat si pobyt co nejdříve. Prosluněné procházky pověstmi opředenými lokalitami určitě stojí za to a pomohou vám v dokonalé relaxaci. Důležité je sehnat kvalitní ubytování, jež nebude zbytečně předražené. Tip pro vás máme v následujících řádcích.

Obsah článku

Ubytujte se přímo na břehu Máchova jezera

Jestliže nepatříte mezi vyznavače all inclusive a velkých hotelů, pak se zcela jistě spokojíte s příjemným ubytováním v soukromí. Proto se vydejte směrem na Máchovo jezero – chatky najdete hned u jeho břehu ve Starých Splavech. Jedná se o menší objekty vybavené celkem 4 lůžky. Sociální zařízení je přímo v objektu osady Elite, jíž jsou chatky nedílnou součástí. Jinak uvnitř chatky najdete také lednici a stravovat se budete moci pohodlně v prostorné jídelně s barem. Pro dlouhé chvíle u táboráku a dobré písničky jsou určena dvě ohniště. Pohodlnější z vás si mohou vypůjčit gril.

Moře zábavy i pro ty nejmenší

Ubytování na Máchově jezeře v chatkách je optimální i pro rodiny s dětmi. Ty si především v létě najdou vyžití na pláži, kde jsou tobogány a další zajímavé atrakce. I na podzim ale nemusíte zoufat. V areálu osady Elite jsou prolézačky, houpačky a také pískoviště. Vydat se s dětmi můžete i na minigolf. Užijí si i na kolotoči. Samozřejmostí jsou i hřiště pro míčové hry.

Spousta lokalit pro příjemné výlety

O tom, že okolí Máchova jezera má co nabídnout, nás přesvědčí mnohé historické památky. Moc hezké jsou zámky Zákupy a Zahrádky. Jestliže byste raději starší stavbu, k dispozici je hrad Bezděz. Nejen za bílými tygry zamiřte do liberecké ZOO. Vodních radovánek si užijete v aquaparku nacházejícím se ve stejném městě.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *