Nábytek je v kanceláři základ

Pořídili jste si novou kancelář, nebo jste se právě rozhodli obnovit zastaralé vybavení té stávající? V tom případě jistě řešíte nákup nového nábytku. Abyste si usnadnili budoucí nepříjemnosti, měli byste dodržovat několik základních pravidel, která jsou zárukou dobrého pracovního výkonu a příjemného pocitu z okolního prostředí. Proč je to tak důležité? Protože stále více lidí v kanceláři tráví stejně, mnohdy i více času než doma. Na výběru kancelářského nábytku tedy opravdu záleží.

Jak na výběr stolu a židle

Prvním krokem k novému vybavení by měl být výběr stolu. Jsou to právě stoly, které jsou dominantami místností a pracovními plochami, bez nichž se v práci neobejdeme. Trh je naštěstí bohatý, takže vybrat si může i ten nejnáročnější zákazník. Zásadou číslo jedna je výška. Pracovní stůl musí být dostatečně vysoký a prostorný, abyste na něm mohli uspořádat pracovní věci podle vašich představ. Zásadou číslo dva je povrch. Je-li to možné, vyhněte se pracovnímu stolu se skleněnou deskou. Nejen, že se špatně udržuje, odrazy z ní škodí očím. Ke stolu neodmyslitelně patří kancelářské židle. Je vyloženě žádoucí, aby byla polohovatelná. Vy si tak můžete dopřát přesně takový úhel sezení, který vám aktuálně vyhovuje. Židle musí dále disponovat dostatečnou podpěrou páteře, jen tak se vyhnete nepříjemným bolestem zad.

Kancelářský nábytek musí být příjemný

Ať už se vám líbí jakýkoliv design či styl, myslete na to, aby byl kancelářský nábytek v jednotném duchu. Není nic horšího než kombinace věcí, které k sobě prostě neladí. V takovém případě docílíte chaosu rušícího vás při práci. Světlý či tmavý odstín nábytku? To záleží na vkusu, ale i prostorových možnostech. Světlý volte do menších místností, tmavý do rozlehlejších. Barvy nábytku laďte do neutrálních příjemných barev s uklidňujícími účinky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *