Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček

Srovnání nebankovní a bankovních úvěrů

Jaký úvěr vybrat a nespálit se ?

Začínáte výběr toho správného a nejvhodnějšího úvěru a nevíte, který zvolit ? Jaký úvěr vybrat a nespálit se ? V tomto článku se na tento problém podíváme a trochu si ho rozebereme. Cílem je získat alespoň základní povědomí ve výběru toho správného úvěru, které vám pomůže se vyhnout různým podvodným nabídkám a lichvám.

Jaké máme druhy úvěrů ?

Zde je výčet těch nejčastěji využívaných typů úvěrů na českém trhu. Každý druh úvěru se trochu liší, ať už podmínkami, nebo jeho účelem využití.

  • Hypotéka 
  • Americká hypotéka
  • Úvěr ze stavebního spoření
  • Klasické spotřebitelské úvěry, rychlé půjčky a půjčky online

Každý z těchto druhů je vhodný pro financování různých věcí. Úvěry se dále dělí také podle typu poskytovatele na bankovní a nebankovní. U všech úvěru to v principu funguje tak, že každý schválený úvěr musí být nějakým způsobem zajištěný a zároveň musí být nastaven splátkový kalendář, který je důležité řádně splácet.

Hypotéční úvěry

Hypotéky a úvěry ze stavebního spoření se ve většině případů používají pro financování  bydlení, nebo věcí týkajících se bydlení. Tento typ úvěru má jako hlavní výhodu nižší úrokovou sazbu a častokrát velmi dlouhou dobu splatnosti, ve finále to pro člověka znamená nižší splátky natažené na delší dobu.

Klasické spotřebitelské úvěry

Spotřebitelské úvěry ať už bankovní, nebo nebankovní jsou vhodné pro širší využití financování. Například rychlá půjčka před výplatou pro lidi, kteří potřebují rychle peníze na zaplacení důležitých výdajů před tím než dorazí výplata na jejich účet. Mezi klasické spotřebitelské úvěry patří také půjčka bez doložení příjmu a půjčky online, které můžete sjednat doma u vašeho počítače.

Mezi výhody klasických spotřebitelských úvěrů patří jejich rychlost sjednání, vyplacení, možnost využití na cokoliv, případně možnost půjčky bez dokládání příjmu. Tento typ úvěru se, ale také vyznačuje vyšší úrokovou sazbou a většinou i kratší dobou splatnosti.

Jak postupovat s výběrem úvěru a kde ho sjednat ?

Teď už víme základy a typy úvěrů, které na trhu máme. Nicméně je velmi důležité před každým sjednáním úvěru zachovat obezřetnost a zjistit si co nejvíce informací, recenzi, referencí a všeho co vám může dokázat, že se jedná o spolehlivou společnost a férový obchod.

Vhodný způsobem pro výběr úvěru jsou nezávislá srovnání a srovnávače bankovních i nebankovních společností. Velmi přehledné a jednoduché srovnání úvěru najdete například na portále PůjčkyHned.cz, kde najdete kompletní srovnání a rozhled jak to na trhu s úvěry u nás momentálně vypadá. Také si můžete pročíst zajímavé články na jejich blogu, které vám pomohou náhlednout trochu více pod pokličku této problematiky.

Věříme, že vám tento článek předal alespoň základní rozhled v problematice úvěrů a pomohl vás nasměrovat. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, směřujte je prosím do diskuze níže a my vám na ně rádi odpovíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *