Nový perský koberec: Originální a funkční ozdoba vašeho interiéru

Jaká je nejčastěji využívaná podlahová krytina současnosti? Možná tomu nebudete věřit, ale jedná se skutečně o koberec. Samozřejmě již není v každé místnosti, jako tomu bylo ještě v dobách nedávno minulých, nicméně setkat se s ním můžete poměrně často, a to především v kusové podobě. Naším tipem do jakéhokoli interiéru jsou tradiční perské koberce. Proč právě ony a nač či dát pozor při jejich nákupu? Na tyto otázky si odpovíme v tomto článku. Dlužni nezůstaneme ani jméno známého prodejce.

Originalita zaručena


Chcete-li mít doma skvostný unikátní koberec, pak zapomeňte na jakékoli kompromisy mezi cenou a konkrétním provedením. Stejně tak se jistě nechcete setkat s tím, že byste na návštěvě viděli stejný kousek, jaký máte doma. Kvalitní perské koberce jsou jedinečné a se stejným kusem se nemáte šanci setkat. Vyznačují se výraznými barvami a zajímavými motivy, jež dokážou upoutat pozornost každého.

Podle čeho poznáte kvalitu?

Na trhu existuje spousta různých koberců pocházejících z oblastí bývalé Persie. Mnohé z nich ale tuto svou údajnou domovinu ani neviděly. Vázány musejí být ručně v asijských dílnách, které fungují již několik desítek či stovek let. Vyrábějí se z těch nejkvalitnějších přírodních materiálů, jimiž jsou bavlna, vlna a hedvábí. Určitě si dejte pozor i na certifikát pravosti. Specializovaná firma vám jej musí vystavit.

Tradiční prodejce orientálních koberců

Osvědčený prodejce vám také musí být schopen poradit a doporučit konkrétní model na míru. Naším tipem je společnost Buchara s.r.o. fungující úspěšně na tuzemském trhu již od roku 1994. Firma disponuje vlastní prodejnou v Praze a dílnami právě na území bývalé Persie. Můžete si nechat vyrobit perský koberec přímo na míru dle vašich představ. Volit přitom lze i běhouny, koberce s vysokým vlasem anebo mnohé jiné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *