Odstranění tetování v Praze? Pro hovoří 2 zásadní faktory – vysoká úroveň klinik a příznivá cenová hladina

Přemýšlíte, kde by bylo nejlepší zvolit odstranění tetování? Praha bude nejvhodnější – a to hned z několika dobrých důvodů. Řekněme, že jste se rozhodli dát jednou provždy sbohem „permanentní“ výzdobě, kterou jste si pořídili kdysi dávno, v časech bezstarostného mládí. Při úvahách o tom, kde by mohli váš problém co nejlépe vyřešit, vás možná napadlo využít služeb některé ze zahraničních klinik. Třeba proto, že jste někde zahlédli nějakou reklamu. A možná jste zkrátka jen přesvědčeni, že je úroveň estetické medicíny na západ od našich hranic na vyšší úrovni. Ať už jste o cizině přemýšleli z jakýchkoliv důvodů, šlo jen o ztrátu času. Faktem totiž je, že cestovat stovky nebo snad dokonce tisíce kilometrů a zároveň utrácet horentní sumy, je zcela zbytečné. Nevěříte?

Obsah článku

Proč si dát odstranit tetování v Praze

Popularita tetování v posledních desetiletích nebývale vzrostla a to napříč všemi sociálními vrstvami. Setkáte se s ním proto nejen u řady umělců, mezi nimiž je mimochodem obzvláště časté, ale i mezi běžnou populací. Čím je takovéto zdobení těla rozšířenější, tím však celkem logicky přibývá také jedinců, kteří se ho po čase rozhodnou z nějakých důvodů zbavit. Takoví lidé pak stojí před velice důležitou volbou. Musí si totiž vybrat kliniku, případně nějaký salon krásy, kde jim s tím pomohou. Při tomto výběru hraje roli hned několik zásadních věcí. Kromě fyzické dostupnosti konkrétní kliniky, tedy skutečnosti, zda za zákrokem musíte cestovat půl dne nebo třeba jen pár desítek minut, je to samozřejmě také dostupnost cenová. Zda zaplatíte například 5 nebo rovnou 20 tisíc korun, v tom je jistě podstatný rozdíl. Zdaleka největší význam má ovšem celková úroveň dané kliniky a to jak po stránce vybavení, tak s ohledem na profesionalitu personálu.

A právě tyto úvahy celou řadu lidí přivádějí do naší metropole. Prvotřídní péče za velmi rozumné peníze je tu totiž vcelku běžně k mání. Ano, skutečně je to tak. Praha je světově proslulým centrem estetické medicíny. A to takové, která je cenově dostupná. Překvapeni?

Zastaralým metodám se vyhněte!

Medicína se neustále vyvíjí a naštěstí pro pacienty je to znát v celé řadě ohledů. Téměř na celém světě platí, že se používají stále sofistikovanější metody, účinnější léky a ty nejmodernější přístroje. A jak je to v Praze? Ze zkušeností pacientů vyplývá, že na drtivé většině zdejších klinik estetické medicíny je moderní péče samozřejmostí. Nebylo tomu tak ale vždy, to je pochopitelné. Podobně, jako má svou historii samotné tetování, mají ji také postupy, jimiž lze tuto tělesnou výzdobu odstranit. Dnes se už téměř výhradně setkáte s laserem, který vás nežádoucího tetování spolehlivě zbaví. A buďte za to vděční! Ze zastaralých metod, na které narazíte už jen ojediněle, pak můžeme zmínit například dvě následující:

  1. Dermabraze – spočívá ve vybroušení motivu lékařskou frézkou, což je poměrně bolestivé. A rizika? Především delší čas nutný ke zhojení a také vyšší pravděpodobnost nedokonalého výsledku.
  2. Chirurgický zákrok – není nic jiného než klasické vyříznutí. Někdy se tento postup ještě používá v situaci, kdy je potřeba odstranit velmi malé tetování a to především z toho důvodu, že je zde vysoká pravděpodobnost vzniku jizvy. Malou jizvu lze samozřejmě později mnohem snáze eliminovat než jizvu velkou.

Orientační ceník laserového zákroku (v Kč)

TetováníMaléStředníVelkéRozsáhlé
Cena zákroku od1 3002 0002 9005 000
Cena zákroku do3 2003 8006 000???

Moderní lasery? V české metropoli samozřejmost!

Jelikož je ve hře vaše zdraví a pochopitelně také váš vzhled, jistě pro sebe budete chtít jen prvotřídní péči. Tzv. „medicínský turismus“ sice ve světě jen kvete, nicméně kvůli bezpečnému a efektivnímu odstranění tetování naštěstí nikam cestovat nemusíte. Kvalitních klinik estetické medicíny, které jsou vám schopny nabídnout to nejlepší, je v našem hlavním městě více než dost. Tetování se tak můžete zbavit pomocí nejmodernějších laserových přístrojů i doma. Proč se tedy trmácet na druhý konec světa?

Až budete pátrat po nejvhodnější klinice s prvotřídním vybavením, vzpomeňte si, že k naprosté špičce dnes patří tzv. Nd:YAG lasery. S těmito přístroji je dle odborných názorů dosahováno zdaleka nejlepších výsledků. Zákrok bývá z pohledu pacienta téměř bezbolestný, hojení rychlé a efekt maximální.

Konzultace nutná!

Přestože je odstranění tetování poměrně běžným a díky moderní laserové metodě také bezpečným zákrokem, na žádné klinice se samozřejmě nevyhnete něčemu, co lze označit jako vstupní prohlídku či chcete-li, odbornou konzultaci. Jde přece jen o zásah do vašeho organismu a tak je specialista povinen zjistit, zda netrpíte nějakou nemocí, která by vám mohla zákrok zkomplikovat nebo snad dokonce znemožnit. A co k takovým chorobám patří? Nejčastěji jsou zmiňovány cukrovka, epilepsie, srdeční vady a také některá závažnější kožní onemocnění.

Věděli jste, že je Praha považována za jedno ze světových center špičkové estetické medicíny nebo je to pro vás zcela nová a navíc poněkud překvapivá informace?

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *