On-line kalkulačka nově určí tržní cenu nemovitosti i výši nájmu

 

Mezi hlavní kritéria při rozhodování o koupi, prodeji či pronájmu nemovitosti patří bezesporu cena. Inovovaná kalkulačka www.odhad-zdarma.cz vypracuje nejen tržní cenu bytu, domu či pozemku, ale nově také pomůže určit výši nájmu. Kalkulačka získává rychle na popularitě, neboť generuje spolehlivé výsledky bezplatně, rychle a bez nutnosti zadávání kontaktních údajů.

 

Stanovení špatné tržní ceny může vést k dlouhodobému odrazení potenciálních zájemců o koupi a k poklesu atraktivity nemovitosti pro trh či ztrátě potenciálního výnosu v případě podhodnocení. Velký oříšek pro majitele nemovitostí často představuje i určení správné výše nájmu. Inovovaná kalkulačka z dílny realitní kanceláře Quantum reality nově řeší i tuto potřebu. Zadáním lokality, rozlohy, stavu, dispozice, příslušenství (sklep, garáž) a dalších informací získá uživatel v několika krocích představu o optimální výši nájmu domu či bytu. Pro účely prodeje či nákupu nemovitosti jsou údaje navíc rozšířené i pro pozemky.

 

Kalkulačka pro stanovení spolehlivých hodnot vychází z několika zdrojů. Kombinuje informace z katastru nemovitostí o realizovaných prodejích, z cenové mapy a inzerce. Data dále upravuje algoritmus, který zohledňuje i názory odborníků. Mechanika výpočtu tak zaručuje, že je cena maximálně aktuální a reaguje na proměnlivou situaci na trhu s realitami. Prozatím kalkulačka stanovuje hodnoty pro Prahu a okolí, nicméně její tvůrci vzhledem k velkému zájmu nevylučují další rozšíření pro celou Českou republiku. „Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz poskytuje majitelům nemovitostí i zájemcům o koupi/pronájem jistotu, že stanovená prodejní cena či výše nájmu odpovídá tržní situaci. Představuje další nástroj, kterým se snažíme kultivovat trh, neboť odstraňuje možnou informační převahu a chrání tak uživatelé před nevýhodnými obchody,“ komentuje vývoj kalkulačky Jakub Zámiš, jednatel realitní kanceláře Quantum reality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *