Permanentní linky budou trefou do černého

Permanentní linky dávají ženám obrovskou výhodu – nemusí se denně líčit. Tento moderní způsob úpravy vzhledu odolává vodě a také zkrášluje svoji nositelku v každou denní či noční dobu i za každého počasí. Odpadá také nutnost kupovat dekorativní kosmetiku, což nejvíce ženy ocení například na cestách nebo dovolených. Další neskonalou výhodou, kterou si možná hned neuvědomíte, je i fakt, že permanentní make-up není třeba odličovat. Ušetříte tak další čas a společně s ním i finance na odličovací kosmetiku a odličovací tamponky. Permanentní linky obecně zvýrazňují oči jejich nositelky a zkušená tatérka dokáže svojí klientce pomoci sjednotit vzhled ne zcela symetrických očí.

Permanentní linky

Tento druh tetování patří společně s tetováním obočí, konturami rtů nebo jejich výplní mezi velmi časté úkony permanentní dekorativní kosmetiky. Mezi méně obvyklé zákroky trvanlivého make-upu patří například znaménka krásy. Tatérky se často věnují také korekcím pigmentových vad nebo maskování drobnějších jizev.

Typy permanentních linek

Existuje více variant a druhů tetování očních linek.

  • Jednoduché linky – jde o klasické linky, které si ženy běžně malují nad řasami a také pod nimi. Na stejné místo a se stejným výsledným vzhledem je tetuje i make-up artist.
  • Pudrová mikropigmentace – zvýraznění řas na horním víčku a prohloubení jejich vzhledu. Drobnými tečkami pomocí drobných jehliček vytváří tatérka mezi řasami efekt výraznějších řas. Tento druh trvanlivého make-upu se kombinuje i s horními linkami.
  • Linky s kouřovým efektem – tento druh tetování je vhodný pro ženy s výrazným obličejem, jejichž vzhled zvládne celodenní výrazné tetování. Jedná se o klasickou oční linku na horním víčku s efektem rozmazaného vzhledu.

Bezbolestný zákrok

Obličej patří samozřejmě mezi velmi citlivé oblasti lidského těla. A o očích to platí dvojnásob. Proto je před tetováním očních linek aplikována speciální anestezie a celé tetování díky ní není tak nepříjemné. Umělec na permanentní make-up nanese velmi šetrně tetovacími jehličkami hypoalergení pigmentaci (speciální tetovací barvu) do vrchní vrstvy kůže klientky. Tetují se jak linky pod spodními řasami, tak linky horní. Tvar, tloušťka a barva linek se vždy liší a je to na dohodě tatéra s klientkou.

Jak dlouho vydrží?

Kvalitně provedené tetování permanentního make-upu může vydržet krásné i 3 a někdy až 5 let. Vše samozřejmě záleží na věku jeho nositelky, kvalitě její kůže, míře pobytu na slunci, kvalitě provedení tetování a výběru vhodné pigmentové barvy. Každopádně je dobré za nějaký čas (cca 1-2 roky) zajít na korekci, či dobarvení tetování.

Linky jako módní hit?

Jaké trendy jsou v líčení očních linek? Jak se naučit namalovat ty správné? K jakým očím se hodí jaká barva linky? Vizážista vás to vše naučí. A možná také inspiruje k daleko jednoduššímu kroku ohledně líčení – a to výběru permanentní linky v tetovacím salonu.

Rtěnku, nebo rty s „permanentem“?

Nošení roušek výrazně ovlivnilo spotřebu a prodejnost rtěnek na celém světě. Pod rouškou by hrozilo rozmazání i té nejkvalitnější „neslíbatelné“ rtěnky. A tak si ženy prostě přestaly rty líčit. Nabízí se jasná myšlenka… Vytetované kontury rtů, ani jejich výplň se přece pod rouškou nerozmažou!

Milé dámy, už jste hrdými nositelkami permanentních očních linek? Pokud ano, plní svoji funkci přesně tak, jak jste si představovaly, nebo se vám pigment brzy vytratil? Chodíte na korekce pravidelně a obnovujete svůj trvanlivý make-up? A nebo jste zapřísáhlé odpůrkyně všech typů tetování? Máte k tomu zásadní důvod?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *