Potřebujete odhad ceny nemovitosti?

Co si budeme povídat…? Odhad ceny nemovitosti můžeme potřebovat i několikrát za život. Jednou nám jde o odhad ceny domu, jindy o odhad ceny pozemku nebo odhad ceny bytu. Hodit se nám bude i v případě, že jsme po dvaceti letech zrekonstruovali byt, a původní odhad, který máme k dispozici, už není aktuální. Přitom my chceme řešit pronájem tohoto bytu.

Ať jej potřebujete kvůli prodeji nemovitosti nebo jejímu pronajmu, víme, kde se obrátit, abyste jej získali zdarma, v solidním čase a vypracovaný profesionály, na které je spolehnutí.

Jedna nemovitost, a přitom několik rozdílných cen

V jednu a tutéž dobu, ve stejné lokalitě, stejná budova, byt či pozemek, a přitom má nemovitost hned několik cen, které vás budou jistě zajímat. Pro mnohé ta nejatraktivnější, je kupní cena. Jde o tu cenu, za niž byla realita skutečně prodána. Její výše je závislá čistě na dohodě prodávající a kupující osoby.

Obvyklá či tržní cena je druhým typem ceny nemovitosti. Tato cena je běžná v danou dobu, v dané lokalitě a za obdobný typ nemovitosti. A podaří-li se vám docílit toho, že je kupní cena nižší, prodali jste výborně. Pokud je ale vyšší, dostali jste se „pod cenu“.

Dalším typem je cena zjištěná neboli administrativní. Určuje ji každým rokem Ministerstvo financí prostřednictvím oceňovacího předpisu. A dána je proto, aby zajišťovala daňovou spravedlivost. 

Poslední cenou je cena zadlužitelná. Tento typ cen se používá pro odhad ceny nemovitosti v případě, kdy nám jde o sjednání si hypotéky. Velmi často je nižší než cena kupní.

Zvolte si sami, kdo vám odhad ceny nemovitosti vypracuje

Odhad nemovitostí provádí několik různých profesí, a je na vás, kterou požádáte o jeho vypracování.  Zpracovat vám jej může soudní znalec, odhadce – živnostník nebo kupříkladu bankovní odhadce. V případě, že potřebujete znalecký posudek, tento vám může poskytnout pouze soudní znalec. Je žádaný např. při sporech o vypořádání společného jmění manželů. Odhad nemovitosti pro banku kvůli hypotečnímu úvaru vám zhotoví bankovní odhadce. Pro jeho spolupráci s bankou je většinou nutné, aby měl praxi v oboru ocenění nemovitostí alespoň po dobu 3 let.

Je dobré vědět, že obrátíte-li se na kvalitní realitku, pomůže vám se zhotovením odhadu ceny nemovitosti, ať už vám jde o její prodej nebo pronájem. Odhad ceny nemovitosti zdarma můžete poptávat kupříkladu u společnosti Maxima Reality, s.r.o. Nejenže vám jej zpracuje zdarma, ale zároveň vás tato aktivita k ničemu nezaváže. Pošlou vám jej e-mailem v nejkratší možné době. Stačí, abyste vyplnili formulář odhad nemovitostí online, který najdete na jejich webových stránkách. Jeho vyplnění vám zabere pár minut. 

Pokud budete mít k dispozici spolehlivý a kvalitní odhad nemovitosti, vyhnete se záludnostem, které na prodávající číhají, když se snaží prodat nebo pronajmout nemovitost bez odhadu. Za peníze, které díky odhadu můžete získat, jeho vypracování jistě stojí.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *