Platíte za pojištění auta stejnou částku několik let? Pak zbytečně přeplácíte

Máte pocit, že když platíte pravidelně pojištění auta, tak už nic nemusíte dělat? Jistě, váš vůz je pojištěný a máte povinné ručení pro případ, že sami způsobíte nehodu. Dokonce jste uzavřeli havarijní pojištění pro škody, které způsobíte vlastnímu vozu. Ale jste si jisti dobrou cenou pojistek? Zpozorněte, pokud už několik let platíte stejnou sumu.

Smlouvy na pojištění auta jsou samozřejmě platné, i když se o ně nestaráte. Mohou si v klidu ležet někde ve skříni, a když se stane nehoda, jednoduše vezmete číslo pojistné smlouvy a nahlásíte událost pojišťovně. Až sem to funguje skvěle. Nicméně částka, kterou několik let platíte bez změny, je zcela jistě zbytečně velká. Za ty roky, kdy jste neaktualizovali smlouvy na pojištění vašeho vozu, jste mohli několik tisíc korun ušetřit.

Obsah článku

Klíčem je pravidelná aktualizace pojistných smluv

Podmínky pojišťoven u pojištění auta se v čase výrazně mění. To, co platí jeden rok, už může být v dalším roce zcela jiné. Konkurence na trhu povinného ručení i havarijního pojištění je obrovská, proto se pojišťovny předhánějí v nových nabídkách. Na druhé straně váš vůz stárne a ztrácí na ceně, a cena pojištění auta se odvíjí od obvyklé ceny vozu. Pokud tedy budete pravidelně aktualizovat smlouvy na pojištění vozu, můžete výrazně ušetřit.

Jak na to? Využijte praktické kalkulačky pojištění auta

Ještě před pár lety bylo nutné obíhat pojišťovny nebo se alespoň scházet s různými pojišťovacími agenty. Jen tak jste mohli získat přehled o tom, co aktuálně pojistný trh nabízí. Dneska už je situace daleko jednodušší. Stačí zadat základní údaje o vašem vozidle do jednoduchého online formuláře a během pár minut máte přehlednou nabídku. Síla praktických online kalkulaček hraje ve váš prospěch.

Povinné ručení a havarijní pojištění, značka nejvýhodněji

Připravte si malý technický průkaz, kde najdete základní informace o vašem vozidle. Údaje o vás vyplníte hravě z hlavy. Kalkulačku povinného ručení nemusíte nikde zdlouhavě hledat, začněte ji vyplňovat na webovém portále Klik.cz. Stačí do formuláře navstupovat pár údajů a za pár minut už můžete brouzdat nabídkami. U havarijního pojištění už budete potřebovat více údajů, ale nebojte se, opět si vystačíte s malým technickým průkazem a základními informacemi o vaší osobě. Z nabídky jednotlivých pojišťoven si stačí vybrat a smlouvu na pojištění vozu můžete rovnou uzavřít. Nemusíte nikam chodit, stačí postupovat krok za krokem online formulářem. Objednávku dokončíte online. Online specialista ověří váš bonus a nabídne vám neveřejnou slevu a následně dostanete e-mailem smlouvu.

Podobně, jako doporučujeme pravidelně aktualizovat pojištění auta, je dobré postupovat stejně i u jiných pojistek v domácnosti. Vezměte je hezky jednu po druhé. Začít můžete u životního pojištění, které je zcela zásadní. A pak pokračujte úrazovým pojištěním vás i dětí a pojištěním majetku.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *