Podívejte se na Prahu přes webkameru

Praha je nádherné město s mnoha zajímavými památkami, za kterými se do metropole vydávají turisté ze všech koutů světa. Pražský hrad, Karlův most, Rudolfinum, Vyšehrad i Národní divadlo. Seznam významných atrakcí je mnohem delší. Pokud se chcete podívat, kolik lidí se v dané lokalitě nachází, máte k dispozici webkamery.

Obsah článku

Pražský hrad

Sídlo prezidenta České republiky je architektonický skvost, kde se ukrývají i české korunovační klenoty. Hradní areál je natolik rozsáhlý, že pouhý den na prozkoumání vám rozhodně stačit nebude. Jestliže plánujete se k Pražskému hradu vydat, podívejte se na webkamery, abyste zjistili, jestli na daném místě není příliš velké množství turistů. Zavítáte do Katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha či navštívíte Baziliku sv. Jiří, což je druhý nejstarší kostel v hlavním městě.

Národní muzeum

Dále vám webkamery Praha ukážou, jak to vypadá třeba i u Národního muzea, jež vám přiblíží historii nejen samotného města, ale také celé České republiky.

Karlův most

Dominujícím prvkem Prahy je také Karlův most, který propojuje Staré Město a Malou Stranu. Stavba Karlova mostu byla dokončena na počátku 15. století. Nahlédněte na webkamery na Facebooku, zda se zrovna vyplatí na Karlův most vydat, protože přeplněné místo turisty není moc vhodné třeba na focení.

Rudolfinum

U Mánesova mostu se nachází novorenesanční budova, která je pojmenovaná po rakousko-uherském následníkovi trůnu Rudolfovi, jenž spáchal sebevraždu v roce 1889. V současné době se jedná o sídlo České filharmonie.

Webkamery mají obrovský smysl, a to hlavně kvůli informovanosti. Některé části Prahy bývají extrémně přeplněné, což vám webkamery prozradí. Vy tak budete vědět, na jaká místa se vydat, abyste se nesetkali s velkým množstvím turistů. Webkamery v Praze jsou rozmístěné ve všech důležitých částech.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *