Investiční příležitost zvaná Pokemon Go ?

pokemon go

Fenomenální mobilní hra Pokemon Go navýšila hodnotu akcií firmy Nintendo o 7,5 milard dolarů téměř přes noc (za dva dny). Možná to znáte, mnoho starších generací si stěžuje na to, že mladí pořád jen sedí u počítačů a nechodí ven. Za naších dob to bylo jiné, hráli jsme si venku, v lese jsme stavěli bunkry, případně na hřišti hráli celý den fotbal a jiné sportovní hry. Pokemon Go je geolokační hra, která doslova nutí mladé běhat po venku a lovit seriálové příšerky, to zapříčinilo obrovský bum i ve světě investic.

Co je to Pokemon Go ?

Před několika dny vypustila vývojářská společnost Ninantic spolu s Nintendo hru Pokemon Go. Nicméně toto vypuštění hry vzbudilo obrovský ohlas a popularitu na celém světě. Tento malý krok pomohl již stagnující, klesající firmě Nintendo se znovu postavit na nohy a vrátit úder. Téměř přes noc se zvýšila hodnota akcií společnosti Nintendo o 7,5 miliard amerických dolarů a tento nárust dost možná bude pokračovat.

Hra je momentálně dostupná pouze v USA a Austrálii, nicméně do konce července čeká na otevření i v Evropě. Momentálně tedy není možné získat hru v České republice, nebo na Slovensku oficiální cestou, nicméně jsou již návody ke stažení Pokemon Go i mimo oficiální regiony. Za těmito návody stojí většinou nedočkavci z našich krajin, kteří si chtěji hru zahrát.

Investiční příležitost ?

Pokud jste jedni z těch co dostali informaci o vydání hry Pokemon Go a zakoupili akcie firmy Nintendo, zajisté jste velice slušně vydělali. Nicméně akcie japonského výrobce her a herních konzolí stále mírně pokračují v růstu. Toto ma zá následek také nadcházející spuštění hry v Evropě a jiných státech než je USA a Austrálie. Nárust akcií byl před prvním spuštěním v desítkách procent za den. Momentálně má firma Nintendo hodnotu 183,5 miliard korun, dle agentury Reuters.

 

Je dost možné, že pokud se rozhodnete investovat, něco málo na tom vyděláte jelikož mírný nárust akcií je velice pravděpodobný.

[alert-announce]Nicméně tato informace není nikterak potvrzena a doporučujeme zvažovat investici pouze na vlastní riziko, nebo se nejlépe poradit s odborníkem na investování do akcií.[/alert-announce]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *