Potřebujete dodávku? Pořiďte si ojetou, ušetříte spoustu peněz

Pořizovací cena nového užitkového vozu není zanedbatelná položka. Pokud si novou dodávku nemůžete dovolit, případně se nechcete vydávat z peněz, nabízí se alternativa v podobě pořízení staršího modelu z autobazaru. Kolik můžete reálně ušetřit a na co si dát při výběru pozor?

Koupí ojeté dodávky ušetříte až několik set tisíc korun. Nemusí se přitom jednat o zastaralý model bez nadstandardní výbavy. Vzhledem k tomu, že cena nového vozu v prvních čtyřech až pěti letech strmě klesá, je výše úspory zřejmá. V případě tři roky starého užitkového vozu lze ušetřit kolem dvou set tisíc korun, což rozhodně není zanedbatelná částka.

Ušetřit se dá ještě více. Stačí se poohlédnout v nabídce užitkových vozů staršího data. Musíte však přijmout fakt, že starší dodávka již má něco za sebou a může si kdykoliv vyžádat nezbytnou opravu.

Ujasněte si, jakou dodávku potřebujete

Než navštívíte specializovaný autobazar dodávek, udělejte si jasnou představu o tom, co od své budoucí dodávky očekáváte. Podle toho si vyberte vhodné provedení.

Překvapí vás, v jak širokém spektru se užitkové vozy vyrábí. Při výběru se zaměřte na to, co se chystáte převážet – tedy na rozměry a hmotnost nákladu.

S předpokládanou hmotností nákladu jde ruku v ruce motorizace. Budete-li dodávku používat pro přepravu lehčího materiálu, pravděpodobně si vystačíte i s méně výkonným motorem (ovšem pozor – neměl by být „dýchavičný“). V opačném případě naopak zvolte dostatečně silný agregát, který si s vozidlem poradí i při plném naložení.

Nepodceňujte ani stupeň výbavy a vyžadujete alespoň základ v podobě centrálního zamykání, elektrických oken a klimatizaci. Od věci nejsou ani dveře s možností otevírání až na 270 stupňů.

A co je nejdůležitější? Před koupí si nechte dodávku prověřit v nezávislém servisu. Jedině tak se dozvíte o případných závadách, které by mohly ovlivnit vaše rozhodnutí ohledně koupě.

Publikováno
V rubrikách Auto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *