Pracujete v Německu? Nenechávejte ležet eura ladem!

Každý stát má zpravidla propracovaný sociální systém, který pomáhá ve složitých životních situacích rodinám s dětmi. V Česku jsou to například přídavky na děti, příspěvek na bydlení a dávky hmotné nouze. Jenže přídavky na děti jsou vyplácené s ohledem na získaný příjem společně posuzovaných osob. Nicméně například v Německu přídavek na dítě tzv. Kindergeld je vyplácen bez přihlédnutí k příjmům v rodině. V současné době, kdy se rodiče musejí postarat o financování zvyšujících se nákladů, ať se týkají vybavení dětí školními potřebami, oblečením či zvýšenými náklady na bydlení, již není výjimkou, že mívají i dvě zaměstnání. Nebo právě dojíždějí za prací do Německa.

Jak na Kindergeld krok po kroku…

Základní podmínkou, jak získat nárok na dětské přídavky z Německa je pracovat v Německu, mít pracovní smlouvu a doložit k žádosti rodné listy dětí. Nicméně vyřizování Kindergeldu pro zaměstnance, který navíc neovládá dobře řeč a neumí se poprat s byrokracií německých úřadů, může být nepředstavitelný problém. Přitom existují společnosti, které za vás tuto práci, včetně daní z Německa, které vám pomohou vrátit, odvedou rychle, kvalitně, a navíc se zárukou získání příspěvku.

Dejte šanci svým dětem a nechte si vyplácet Kindergeld, na který máte nárok

rodinné přídavky musíte písemně požádat na příslušné Familienkasse. Vy se tím ale nemusíte zabývat, když pověříte vyřízením spolehlivou firmu. Ta vám za splnění určitých podmínek pro přiznání dávky německé přídavky na děti zařídí. K písemné žádosti je nutné doložit povinné přílohy. Bývají to i evropské formuláře E 401 a E 411. Spolu s nimi Německo zpravidla požaduje i podání žádosti o přídavek na dítě v Čechách, a to na příslušném úřadu práce. Přesto, že se stává, že pro vysoký příjem není úřadem práce tato dávka přiznána. Tudíž zamítnutí dávky v Čechách také může sloužit jako příloha k žádosti o Kindergeld.

Než abyste se trápili vyplňováním příslušných formulářů nebo stáli frontu na úřadech práce, svěřte svůj problém do rukou odborníků, kteří vše vyřídí za vás. Vysvětlí, podají žádosti ve stanoveném termínu a zajistí pro vaše děti velmi slušné peníze. Navíc na příslušné webové stránce se dozvíte i jak vrátit daně v Německu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *