Přemýšlíte o rekuperaci? Nevěřte nesmyslným mýtům, které okolo ní kolují

Rekuperace je v posledních letech velmi populární záležitostí, kterou si nechává nainstalovat stále větší množství majitelů rodinných domů, bytů i firem. Důvodem je celá řada podstatných výhod, jichž se dočkáte. Mnoho lidí má však ohledně této technologie velmi špatné mínění. Jaké rozšířené mýty vůbec nereflektují skutečnost?

Pětice nepravd

Mnoho lidí se domnívá, že pokud budete mít doma rekuperaci, nemůžete otevírat okna. Ačkoliv daná technologie zvládne sama o sobě přivádět čerstvý a čistý vzduch, nikdo vám samozřejmě nebrání otevřít si kdykoliv okno.

Musí se rekuperace vypínat na léto, jak si mnozí myslí? Správně zvolená jednotka zvládne nejen oteplovat vzduch v interiérech během zimního období, ale zároveň si hravě poradí i s jeho ochlazením uprostřed parného léta. To znamená podstatné úspory za klimatizaci.

Dále se hodí zmínit, že rekuperace opravdu není povinností pro novostavby. Ačkoliv se ve většině z nich používá, jedná se pouze o zlepšení uživatelského komfortu a zvýšení dlouhodobých úspor.

Znamená instalace rekuperačních jednotek automaticky rušivý element v domácnosti? Rozhodně ne. Mnoho z nich totiž snadno schováte do technické místnosti, skříně či podhledu. To platí třeba pro oblíbené jednotky značky Aldes od známých dodavatelů z 4heat. Mrkněte se na jejich článek vyvracíme mýty o rekuperaci – 5 nepravd, které kolují mezi lidmi.

Nenechte se zastrašit

Rekuperaci spousta neinformovaných jedinců považuje pouze za prostředek k úsporám za vytápění. Nezapomínejte ani na její filtrační schopnosti, které dokážou zachytit téměř 100 % všech bakterií, polétavého prachu, pylu, alergenů a podobně. Přesně proto se hodí hlavně lidem, kteří se starají o své zdraví a chtějí dýchat čerstvý a čistý vzduch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *