Přibírá vám dítě? Motivujte jej ke sportu

0
792

Motivace dětí ke sportu je žádoucí od jejich nejmenšího věku. Výbornou motivací jste jim vy sami. Pokud tedy sportujete, můžete je zapojovat do sportu s vámi. Můžete s nimi posilovat, dělat protahovací cviky, můžete je motivovat k poskakování na jedné noze, což je pro malé děti výbornou dovedností pro zlepšování motoriky a stability. Cvičit můžete doma i uvnitř. Skvělou motivací jsou i správné pomůcky a hračky, které baví holky i kluky.

Odrážedla pro malé i větší děti

K dostání jsou např. odrážedla pro nejmenší děti, které jsou zpravidla z plastu. Jsou lehká, mohou mít různé barvy. Sedací plocha je nízko natolik, že i dítě staré něco málo přes rok se může začít odrážet.

Odrážedlo auto může být zaměřeno na holčičky nebo kluky třeba tím, jakou bude mít barvu, doplňky. K dostání jsou i odrážedla s vodicí tyčí.

Pro větší děti můžete pořídit odrážedlo kolo. Je v podstatě shodné s kolem, ale nemá šlapadla. Zato dítě výborně naučí udržovat stabilitu a později, až mu koupíte klasické kolo, se mu bude učit jezdit velmi lehce.

Motivace u kamarádů, na hřišti i v obchodě

Děti nejvíc motivuje, když někoho vidí sportovat. Kromě odrážedel můžete menším dětem koupit i koloběžky, hopsadla, trampolínu, na zahradu celé malé hřiště složené z houpačky, skluzavky, prolézačky, lezecké stěny…

Dobré je, když navštívíte rodinu a zde děti uvidí, jak se baví jejich bratranci a sestřenice. Snadno se tak naučí novému sportu, nové dovednosti. A vy pak jen koupíte patřičné vybavení.

V létě můžete ke hře a pohybu děti přivést i formou společných her jako jsou pétanque, venkovní kuželky, basketbal… Takový basketbalový koš umístěný na garážová vrata nebo postavený jen tak do prostoru je zábavou pro mnoho malých kluků. A třeba zjistí, že je baví tento sport natolik, že se mu budou chtít věnovat i později.

Pokud upravíte dítku i jídelníček, odstraníte sladkosti, tučná jídla a větší školkař nebo malý školák uvidí, že jsou patrné výsledky sportu i na těle, určitě i to bude pro něj příjemnou motivací.  

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno