Přibírá vám dítě? Motivujte jej ke sportu

Motivace dětí ke sportu je žádoucí od jejich nejmenšího věku. Výbornou motivací jste jim vy sami. Pokud tedy sportujete, můžete je zapojovat do sportu s vámi. Můžete s nimi posilovat, dělat protahovací cviky, můžete je motivovat k poskakování na jedné noze, což je pro malé děti výbornou dovedností pro zlepšování motoriky a stability. Cvičit můžete doma i uvnitř. Skvělou motivací jsou i správné pomůcky a hračky, které baví holky i kluky.

Odrážedla pro malé i větší děti

K dostání jsou např. odrážedla pro nejmenší děti, které jsou zpravidla z plastu. Jsou lehká, mohou mít různé barvy. Sedací plocha je nízko natolik, že i dítě staré něco málo přes rok se může začít odrážet.

Odrážedlo auto může být zaměřeno na holčičky nebo kluky třeba tím, jakou bude mít barvu, doplňky. K dostání jsou i odrážedla s vodicí tyčí.

Pro větší děti můžete pořídit odrážedlo kolo. Je v podstatě shodné s kolem, ale nemá šlapadla. Zato dítě výborně naučí udržovat stabilitu a později, až mu koupíte klasické kolo, se mu bude učit jezdit velmi lehce.

Motivace u kamarádů, na hřišti i v obchodě

Děti nejvíc motivuje, když někoho vidí sportovat. Kromě odrážedel můžete menším dětem koupit i koloběžky, hopsadla, trampolínu, na zahradu celé malé hřiště složené z houpačky, skluzavky, prolézačky, lezecké stěny…

Dobré je, když navštívíte rodinu a zde děti uvidí, jak se baví jejich bratranci a sestřenice. Snadno se tak naučí novému sportu, nové dovednosti. A vy pak jen koupíte patřičné vybavení.

V létě můžete ke hře a pohybu děti přivést i formou společných her jako jsou pétanque, venkovní kuželky, basketbal… Takový basketbalový koš umístěný na garážová vrata nebo postavený jen tak do prostoru je zábavou pro mnoho malých kluků. A třeba zjistí, že je baví tento sport natolik, že se mu budou chtít věnovat i později.

Pokud upravíte dítku i jídelníček, odstraníte sladkosti, tučná jídla a větší školkař nebo malý školák uvidí, že jsou patrné výsledky sportu i na těle, určitě i to bude pro něj příjemnou motivací.  

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *