Pro každou průmyslovou výrobu jsou nezbytné obaly. Jenže jaké?

Obaly jsou nezbytné pro každou výrobu, v té průmyslové jde ovšem o obzvlášť velké kontejnery či přepravní obaly, v nichž pak výrobky cestují kolikrát po celém světě. Kde je sehnat a existují nějaké alternativy k neekologickému plastu?

Čím lepší přepravní obaly si firma pořídí, tím snadnější pak bude veškerá manipulace se zbožím. Toto je tedy oblast, do které se vyplatí investovat. Proč?

Kdo nakoupí chytře, ten ušetří prostor

Chytré plastové obaly šetří místem. Za prvé se dají stohovat na sebe a redukovat tak místo, které zabírají. Za druhé je možné je skládat a rozkládat. Když jsou obaly prázdné, dají se tedy snadno složit, zaberou tak mnohem méně místa a vejde se jich do kamionu více. Přesně takové přepravní boxy má v nabídce společnost Schoeller Allibert, která vyrábí kontejnery a přepravky pro logistiku už přes 50 let. A u této společnosti zůstaneme, i když se podíváme na druhý trend.

Chcete být ekologičtí? Nevzdávejte se plastu

Jen těžko bychom hledali nějaký materiál, který by byl pro výrobu kontejnerů vhodnější než plast. Plasty jsou totiž lehké a odolné, takže unesou i těžký náklad, zároveň nepřidají moc na celkové hmotnosti. Jestli ale chcete být ekologičtí, můžete si vybírat, z jakého plastu budou vaše přepravky. Schoeller Allibert používá speciální recyklační metodu, díky které může recyklovat staré kontejnery a z nich vyrábět nové. Materiál se rozdrtí na vločky, pak se umyje, suší a předává do vstřikovacích lisů. Plast planetě neškodí, pokud jej znovu využijeme a nakládáme s ním šetrně.

Na trhu je toho dnes doopravdy spousta, ať už sháníte klasické plastové obaly, nebo velké kontejnery, kontejnery na palety, plastové palety, stohovatelné přepravky či přepravky speciálně určené pro nápoje. Všechno se vyrábí z plastu, a pokud zvolíte ten recyklovaný, rozhodně z toho nemusíte mít špatné svědomí. Lepší materiál by se totiž na výrobu přepravních obalů hledal jen těžko. Nahlédněte do sortimentu Schoeller Allibert.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *