Pro a Proti u krátkodobých a dlouhodobých investičních strategií

Existuje několik otázek, které byste si měli položit, když se rozhodujete, zda se chcete zaměřit na krátkodobou nebo dlouhodobou investiční strategii. Musíte si určit své finanční cíle, jestli chcete vydělat dividendu, jak moc jste ochotni riskovat. Styl vaší strategie může ovlivnit i cenné papíry, s kterými obchodujete, stejně jako míru spekulací, jakou užíváte. Dlouhodobé i krátkodobé obchodní strategie mají svá pro i proti, ovlivněná trhy, na kterých obchodujete, a strategiemi, které zaujímáte.

Obsah článku

Jaký je vztah mezi dlouhodobou a krátkodobou obchodní strategií?

Když slyšíte investory popisovat dlouhodobé nebo krátkodobé obchodní strategie, zaměřují se na styl. To, jak dlouho držíte svou pozici a váš názor na to, zda jde o dlouhou dobu nebo krátkou dobu, je subjektivní. Většina zkušených obchodníků vnímá krátkodobé strategie jako takové, kde svou pozici uzavíráte za méně než několik týdnů. Jakákoli strategie, kdy držíte svou pozici déle než několik týdnů, by se považovala za dlouhodobou strategii. Styl vaší strategie může změnit produkty, se kterými obchodujete, stejně jako finanční cíle, které nastavujete.

Párování vašich finančních cílů a rizik s vaší strategií

Vaším finančním cílem by měl být návrat kapitálu, který využijete. Například, pokud jste ochotni riskovat 1,000 $, váš cíl by měl být zisk určitého procenta výnostu ročně. Historicky platí, že největší kapitalizační srovnávač v USA, index S&P 500, vydělal za posledních 20 let přibližně 9 %. To je založeno na strategii nákupu a držení. Výhodou je, že získáte dividendu za držení dlouhodobé pozice. Nevýhodou je, že jste vystaveni významným poklesům.

Pokud je vaším finančním cílem vydělat víc, než je dlouhodobý výnos indexu S&P 500, musíte si stanovit nejlepší způsob, jak tohoto cíle dosáhnout. Krátkodobé strategie vám mohou pomoci dosáhnout maximálního výnosu, ale budete čelit vyšším poplatkům a častějším posunům, než u obchodování s dlouhodobou strategií.

Dále platí, že částka, jakou vyděláte za jediný obchod, bude pravděpodobně vyšší při použití dlouhodobé obchodní strategie, v porovnání s krátkodobou strategií. To je dáno tím, že trh obecně přesunuje větší částky v dlouhodobém horizontu než v krátkodobém. U krátkodobých obchodních strategií budete také muset použít vyšší míru spekulací, abyste vyrovnali fakt, že cenné papíry se za několik měsíců posunou dál než za několik dní.

Typy produktů, se kterými obchodujete při dlouhodobé a krátkodobé strategii

S iFOREX online trading můžete obchodovat s více aktivy bez ohledu na styl vaší strategie. Musíte ale vědět, že krátkodobá aktiva s vyšší úrokovou sazbou se při dlouhodobé strategii podepíší na vašem zisku. Například, aktuální diferenciál výnosu mezi americkým dolarem a japonským jenem je 2,5 %. Pokud držíte krátkodobou pozici USD/JPY po dobu jednoho roku, budete muset vydělat alespoň 2,5 %, abyste se dostali na nulu.

Shrnutí

Použití dlouhodobé nebo krátkodobé obchodní strategie může ovlivnit aktiva, se kterými obchodujete, i vaše finanční cíle. Styl vaší strategie může ovlivnit i spekulace, které využíváte. Dlouhodobá i krátkodobá obchodní strategie má svá pro i proti, která mohou být ovlivněna trhy, na kterých obchodujete, a strategiemi, které používáte.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *