Proč jsou nákupy v e-shopech levnější než v kamenných prodejnách?

 

Výhody elektronického nakupování objevuje čím dál více Čechů. Věděli jste, že Česká republika patří k zemím, kde působí abnormální množství e-shopů? Přes internet prostě nakupujeme rádi. Je to pohodlné, rychlé a v mnoha případech dokonce levnější než v kamenných prodejnách.

V e-shopech mají často nižší ceny standardně, když navíc ještě natrefíte na nějakou akci, nebo si najdete slevový kupón, znatelně ušetříte.

Elektronické obchody mají vyšší konkurenci

Jak jen je možné, že v e-shopech najdete lepší ceny než v kamenných prodejnách? Z velké části za tím stojí konkurence. Pokud se vám bude cena v e-shopu zdát příliš vysoká, prostě zadáte do vyhledávače frázi a najdete si jiný obchod, který prodává to, co zrovna sháníte.

Kamenné prodejny tohle až tolik řešit nemusí. Sice mají také konkurenci, ale ne dostupnou na pár kliknutí. Pokud se ve městě nachází například jen jeden obchod s obuví, může si dovolit nasadit trochu vyšší ceny, protože ví, že někteří zákazníci si raději připlatí, než aby se vydávali na nákupy do jiného města. Na internetu to funguje jinak. Kdo chce ušetřit, obětuje pár kliknutí a najde si lepší nabídku.

V online světě narazíte na neustálé slevy

I kamenné obchody mívají výprodeje, jenže jenom občas. V elektronických obchodech najdete podobné slevy před Vánocemi, po Vánocích, na Černý pátek, o Velikonocích atd. V jakékoliv roční období si však můžete najít také slevové kupóny. Zapátráte na internetu, najdete kód, při nákupu jej vložíte do příslušného políčka a hned získáte dopravu zdarma, dárek k nákupu či slevu.

Kupóny na slevu se rozdávají u různých příležitostí. Dostanete je třeba za registraci k odebírání e-mailového newsletteru, někdy je sdílí různí bloggeři na svých sociálních sítích, jindy se o nich dozvíte přímo na stránkách obchodu. Všichni zákazníci je rozhodně nevyužívají, někteří jsou totiž líní pátrat. Nebuďte takoví. Až budete příště nakupovat online, před uskutečněním nákupu si zjistěte, zda nemůžete díky kupónu ušetřit. Podívejte se třeba na portál Kuponka.cz, který slevové kupóny shromažďuje, a vyhledejte si tam svůj oblíbený obchod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *