Proč se vyplatí školení na míru?

Každý zaměstnanec potřebuje jiné dovednosti

Snažíte se dbát na vzdělávání a rozvoj vašich zaměstnanců? V takovém případě byste určitě neměli podceňovat odborné kurzy, na kterých si lidé rozšíří své dosavadní znalosti a získají řadu nových.

Hromadná školení ve vaší firemní zasedačce už přitom dávno nestačí. I když se vám tyto semináře mohou zdát výhodné, protože se konají přímo u vás ve společnosti a mohou se jich lehce zúčastnit všichni zaměstnanci, tak tato nejlevnější varianta většinou není nejvýhodnější.

Výjimkou mohou být jen povinná školení zaměřená na bezpečnost práce. Stejně tak se podobné kurzy hodí ve chvíli, kdy vaše firma přechází na nový program či postup, se kterým potřebujete seznámit všechny naráz.

Co člověk, to jiná potřeba

Další rozvoj zaměstnanců by ale už měl provádět individuálně. Pro každou pozici jsou potřeba jiné specifické znalosti a dovednosti. Navíc platí, že co zaměstnanec, to jiná potřeba.

I kolegové, kteří se věnují zcela stejné práci, se liší – některý například není tolik technicky zdatný, takže pro něj bude užitečný kurz, který se zaměřuje na konkrétní program nebo statistické operace. Pro introvertní zaměstnance bude ale užitečnější některý z kurzů orientovaných na měkké dovednosti, třeba na obchodní vyjednávání.

Proč se vyplatí školení na míru?

Přínosy nejsou jen finanční

Každý kurz byste tedy měli vybírat pro konkrétního zaměstnance. Než odešlete a zaplatíte přihlášku, udělejte si jasno, co od školení čekáte, co by se měl účastník naučit a jaký může mít firma z této investice přínos.

Ten samozřejmě nemusí být jen finanční. Kromě toho, že se absolvent kurzu může naučit nové  dovednosti a postupy, díky kterým firma uspoří peníze, tak může jejich práce být efektivnější a příjemnější.

Zároveň tak dáte zaměstnancům najevo, že je pro vás jejich osobní rozvoj důležitý a že s nimi počítáte i do budoucna. To může hrát důležitou roli v okamžiku, kdy by dostali zajímavou nabídku práce od konkurence.

Různé tipy kurzů

Odborná školení nejsou určena jen pro zaměstnance, ale i pro manažery, kteří odpovídají za chod firmy. Kromě takzvaných soft skills se na těchto seminářích mohou naučit, jak sestavovat týmy, jak motivovat zaměstnance při plnění úkolů a jak poté hodnotit jejich práci.

Stejně jako v případě kurzů pro zaměstnance, existuje bohatá nabídka jednodenních i kombinovaných kurzů. Ve druhém případě účastníci kromě několika celodenních seminářů věnují čas i samostudiu doporučených materiálů.

Nejvíce firemních kurzů se koná v Praze či Brně. Školení ve velkém městě doporučujeme jednak kvůli širšímu výběru, zároveň si tu můžete vybrat semináře, které vedou experti v daném oboru. Ti mají jednak přehled o aktuálním vývoji a zároveň bohatou zkušenost z praxe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *