Proč zvolit závěsnou vitrínu? Nejen pro praktičnost

Stejně jako v případě interiérového nábytku, máme i v případě vitrín volbu ze dvou základních variant. Závěsné vitríny nebo ty samostojící? Odpověď na tuto otázku bude hlavně na základě vašich preferencí. Abyste se mohli zodpovědně rozhodnout, je zapotřebí vědět, jaká jsou pro a proti závěsné vitríny. Zde jsou její nejčastější specifika.

Obsah článku

Vhodná do menších prostor

Klasická vitrína může vyplnit celý prostor. Tím jej bohužel také opticky zmenšuje, což může být v příliš malých prostorách nelichotivé. A zde přichází řada na závěsné vitríny, které dávají pocit lehkosti a vzdušnosti. Místnost tak nevypadá tolik přeplněná a vypadá lépe. To ale neznamená, že závěsné vitríny se hodí jen do menších místností! Kdepak! Své místo najdou také ve větších prostorách. Mohou být například umístěny nad klasickými vitrínami.

Snadnější úklid

Závěsné vitríny nechávají prostor pod sebou volný, což může značně usnadnit úklid. Nevznikají tak plochy, jako u klasických vitrín. Taková místa jsou náročnější na úklid, a navíc se nečistoty mohou držet i pod samotnými vitrínami. Spousta lidí má proto mnohem raději závěsné vitríny, které se podlahy nedotýkají.

Uchycení vitríny

Nevýhodou je náročnější montáž závěsné vitríny. Je třeba počítat s tím, že ji na zeď budete muset nějakým způsobem připevnit. A to může být náročnější varianta, než když si pořídíte klasickou vitrínu. Tu stačí jednoduše postavit na místo a máte hotovo. Ne vždy je navíc uchycení na zeď možné, takže se zaměřte na to, aby nosnost vaší zdi byla dostatečná.

Menší kapacita

I když mohou mít závěsné vitríny různou kapacitu, obvykle nedosahují takových velikostí, jako klasické vitríny. Pokud chcete uložit větší předměty, pak pravděpodobně zvolíte klasickou vitrínu, protože ta nabízí větší počet možností. Na druhou stranu závěsné vitríny mohou tvořit i jakýsi doplněk ke klasické vitríně.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *