Proškolte své zaměstnance ohledně BOZP a PO online

Absolvovat školení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a požární ochraně je nezbytné. Zaměstnavatelé mají povinnost ho svým zaměstnancům zprostředkovat, aby se dozvěděli něco o chování v nestandardních situacích, bezpečné práci s elektrickými spotřebiči či těžkými břemeny apod.

Co zaměstnavatelům na povinném školení nejvíce vadí?

Zaměstnavatelé z povinnosti nejsou příliš nadšení, bohužel je opravdu nezbytná. Jsou lidé, kteří vědí, jak by se měli správně zachovat v případě požáru či například zranění, ovšem na druhou stranu se snad v každé firmě najdou i takoví, jež nemají tušení. A pak školení BOZP a PO může doopravdy zachraňovat životy.

Zaměstnavatelům nejvíce vadí, že školení je vždy potřeba řešit na míru konkrétní firmě, jelikož prodavačka bude potřebovat zdůraznit něco jiného než dělník v továrně. Kvůli tomu musí shánět lektora pro své specifické potřeby. Velkým problémem je také časová náročnost. Když už si takového lektora zaplatí, nezbývá jim nic jiného než nahnat všechny zaměstnance na jedno místo a donutit je poslouchat. Obvykle následuje i test na prověření získaných znalostí. Ale jde to i jinak!

Online školení odstraňuje tyto nevýhody

Naštěstí je v dnešní době možné řešit to daleko efektivněji. Některé společnosti, které se dlouhodobě věnují školení BOZP a PO, už pochopily, co zákazníci potřebují, a začaly nabízet školení formou e-learningu. Příkladem takového moderního odvážlivce je firma Prevent, česká jednička v poskytování školení, auditů, dokumentací, poradenství, ergonomie pracovních míst a dalších služeb. Kromě webu Prevent.cz tedy společnost spustila ještě Instructor.cz určený právě k online školení.

Systém Instructor je dost pokročilý. Nastavit všechny náležitosti, aby jej firma mohla využívat, trvá maximálně hodinu. Zaměstnanci mohou být školeni nezávisle na sobě v libovolný čas a na jakémkoliv místě, následuje test a také certifikát. Jako bonus dokáže Instructor upozorňovat na pravidelné opakování školení. A komu by chyběla lidská pomoc, má nonstop k dispozici lektora. Možná by systém nadchl i vás. Zjistěte si bližší informace na Instructor.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *