Sprchové dveře – ideální řešení, když nechcete moc utrácet

Sprchové dveře – ideální řešení, když nechcete moc utrácet

Jestliže si stavíte nebo rekonstruujete bydlení, musíte počítat s dost vysokými výdaji. Často právě finance jsou důvodem, proč se stavbou otálíme.

V případě renovace koupelny můžeme ušetřit na nákladech tím, že využijeme méně tradičního řešení sprchového koutu.

Postavte si niku nebo využijte boční zeď

V nabídce prodejen se sanitární technikou najdete výběr ze sprchových boxů nebo kompletních sestav zahrnujících vaničku, zástěnu a samotný sprchový panel. Nic z toho ale nebudete potřebovat, pokud si pro váš sprchový kout postavíte niku, kam si sprchový panel nainstalujete. Celé dílo pak uzavřou průhledné sprchové dveře do niky široké 80 – 160 cm, díky nimž zůstane koupelna opticky prostorná a vzdušná.

Ještě levnější způsob je využití pevné boční zdi koupelny nebo využití již existujícího výklenku. Ušetříte tím za stavbu příčky pro vybudování niky, sprchový kout můžete podle svých potřeb zvětšit a přesto bude koupelna stále působit prostorně. Sprchové dveře mají různé způsoby zavírání: jsou klasicky otevírací na otočných sloupcích, posuvné, shrnovací nebo zalamovací. Můžete si tedy zvolit takovou variantu, která je nejlepší právě pro vaši koupelnu.

Vybudováním takového sprchového koutu s použitím jen sprchových dveří nebo zástěny ušetříte nejen za pořizovací náklady celé sprchové sestavy, ale vytvoříte si koupelnu přesně podle svých potřeb. Prostor bude působit kompaktně, přitom nebude působit stísněně.

Využívejte akčních nabídek

I na finančně méně nákladných sprchových dveřích můžete ještě víc uspořit, pokud využijete pravidelných akčních nabídek. Momentálně to mohou být například VITORIA 90 Well Sprchové dveře do niky, skleněné dveře na chromově lesklých otočných sloupcích, které nahrazují zavěšení na pantech, pro montážní otvor 90 – 91 cm. Velmi praktické dvoukřídlé dveře umožňují flexibilní otevírání oběma směry dovnitř i ven. Za jejich pořízení nyní ušetříte i několik tisíc.

4.3/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *