Starší traktor české výroby nemusí do šrotu. Náhradní díly Zetor se prodávají i pro UŘ I

Pořízení nového traktoru je poměrně nákladná záležitost, mnozí zemědělci i další majitelé tohoto poměrně všestranného pomocníka se snaží pokud možno co nejvíce oddálit dobu, kdy budou muset odstavit ten stávající a investovat nemalé prostředky do nového stroje. Na našich polích a loukách, stavbách i v některých dalších provozech proto často vídáme starší modely traktorů, jejichž pracovní historie se píše dlouhou řadu let. A když jsou na nich léta nezřídka na první pohled patrná, pokud jim je věnována dostatečná práce, bez obtíží zastanou požadované úkoly stejně jako jejich novější kolegové.

Nejoblíbenější traktor v Česku má jméno Zetor

Zetor je česká značka, která si získala oblibu v mnoha zemích na celém světě. Práce na vývoji českého traktoru začaly hned po skončení druhé světové války. Krásné pětasedmdesátiny oslaví Zetor v polovině letošního března. Od té doby samozřejmě prošly Zetory mnoha vylepšeními a výrazně se změnil nejen jejich výkon, ale také zevnějšek. Dnešní Zetory mají stejně propracovaný design jako jejich zahraniční konkurenti, nemusí se stydět ani za výbavu. Traktoristovi bezesporu nabízejí výrazně vyšší komfort než nejznámější Zetory unifikované řady I, které po mnoho desetiletí tvořily drtivou většinu vozového parku českých zemědělských družstev a od počátku devadesátých let sloužily v podstatě všem soukromým zemědělcům. I mnohé tyto starší traktory jsou však dodnes v provozu.

Snadno dostupné náhradní díly Zetor představují nemalou konkurenční výhodu

Jednou z hlavních předností tuzemských strojů je fakt, že náhradní díly Zetor není nutné složitě shánět. Zatímco u zahraničních značek je často třeba potřebné součásti objednat, náhradní díly Zetor jsou u zdejších prodejců běžně skladem pro nové i starší modely. Například u společnosti Nekvinda – Zemědělská technika jsou v nabídce náhradní díly Zetor i pro UŘ I.

Publikováno
V rubrikách Auto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *