Těšíte se na léto? Naplánujte si prázdniny už teď

Už se také těšíte na léto a koupání v moři? Nyní je ideální období pro pohodlný, včasný výběr přesné lokality a destinace. Kdo si oblíbil Chorvatsko, může ozkoušet i netypický způsob trávení dovolené, jímž jsou robinsonády. Nejedná se o spaní pod širákem, lovení si vlastních ryb a pečení na ohništi tak, jako tomu bylo u Robinsona a jeho věrného druha Pátka. Typ ubytování je pouze podobný osamělému pobytu bez ruchu měst, silnic a dalších turistů.

Obsah článku

Robinsonády v Chorvatsku dodají vaší dovolené nový nádech


Ačkoliv se do Chorvatska celoročně vypravují desítky tisíc českých turistů díky malé dojezdové vzdálenosti, čistému moři, čarokrásné přírodě, dají se stále nalézt místa prosta jiných turistů. Na pláži i v místě ubytování můžete být úplně sami – s přítelem, rodinou, partou kamarádů či kolegů z práce. Chorvaté totiž pronajímají svá odpočinková sídla – robinsonády turistům téměř za hubičku.

Vypravte se za liduprázdnými plážemi Jadranského pobřeží

Komu učarovala robinsonáda v Chorvatsku svou osamocenou lokalitou, jež bývá od civilizace vzdálená i několik kilometrů, ovšem k moři je to, co byste kamínkem dohodili, může si ještě dnes pohodlně vybrat místo i termín. S postupem času a blížícími se prázdninami se bude okruh nabídek zužovat. Na webu hrvaska.net si vyberete destinaci jako třeba Biograd na Moru, ostrov Pašman (severní Dalmácie) či ostrov Brač, Hvar a Vis, dále ubytování s potřebnou kapacitou a zařízením. Tím, že zaplatíte přímo Chorvatům přes zprostředkovatelskou cestovní kancelář, ušetříte nemalé částky, jež můžete věnovat na výlety a poznávání historických památek.

Zařízení a vybavení pronajímaných robinsonád

Jednotlivé robinsonády v Chorvatsku jsou zařízeny různě, avšak vždy s dostatečným komfortem, jak jste zvyklí z českých chalup a chat – pouze v balkánském provedení. Kupříkladu pronajímaný dům Brena na ostrově Pasman je vzdálen třicet metrů od moře a pět kilometrů od města. Parking je 250 metrů za domem a v dojezdové vzdálenosti autem se nacházejí směnárna, pumpa, zdravotní středisko, pošta, přívoz, tržiště i diskotéka. Zato se téměř za domem nalézají pláž a půjčovna motorových člunů. V domě jsou trouba, lednička, sporák, zařízená kuchyně, radiopřijímač, televize a gril. Počítejte s tím, že elektřina 12 V je ze solárního zdroje a pitná voda teče ze zásobníku o kapacitě 12 tisíc litrů. V koupelně je sprcha s termovaky, jež se naplní vodou a dají na sluníčko, kde se voda ohřeje. Pro hosty je připraveno povlečení a nádobí. I o tom (pro někoho možná diskomfortu) jsou robinsonády Chorvatsko… Užijte si dovolenou trochu jinak, než jak jste byli doposud zvyklí!

1/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *