Základní informace o třídění a výkupu papíru

0
1264

 Ačkoli se v České republice každoročně vytřídí zhruba milion tun papíru, toto číslo by mohlo být ještě vyšší. V kontejnerech na směsný odpad a na skládkách končí spousta papíru, který by si jistě zasloužil další využití. Recyklace papíru je energeticky mnohem méně náročná a samozřejmě také šetří lesy. Co je vhodné o třídění a výkupu papíru vědět?

Možnosti recyklace papíru

Recyklovat lze nejen kancelářský papír, ale také knihy zbavené vazby a hřbetu, časopisy, reklamní tiskoviny, kartonové obaly a lepenku. Naopak nemá cenu shromažďovat termopapír, uhlový nebo voskovaný papír, tapety, nejrůznější hygienický materiál a v neposlední řadě také znečištěný papír. Před návštěvou sběrny je vhodné papír rozdělit do balíků, aby byl celý proces co nejrychlejší. Nutno podotknout, že v případě výkupu (z kw výkup papíru prosím odkazujte na http://www.tsrcr.cz/nase-sluzby/papir-plast-sklo/) je vhodné čekat, až je papíru opravdu velké množství. Rovněž se vyplatí vystihnout moment, kdy jsou výkupní ceny vyšší.

Cena a vyplacení odměny za vykoupený papír

Nutné je počítat s tím, že při výkupu papíru cena (z kw výkup papíru cena prosím odkazujte na http://www.tsrcr.cz/nase-sluzby/papir-plast-sklo/) není pevně stanovena a její aktuální výši lze zjistit kontaktováním nejbližší sběrny společnosti TSR Czech Republic, s. r. o. Je to způsobeno proměnlivou poptávkou po recyklovaném papíru. V posledních letech velmi narůstá produkce lepenky, kartonů a různého obalového materiálu. A právě k výrobě těchto papírenských produktů je recyklovaný papír jako stvořený.

Do sběrny se mohou s papírem a také železem nebo barevnými kovy vydat nejen podnikatelé, ale i soukromé osoby. Vyplacení odměny za vykoupený papír probíhá v hotovosti, na rozdíl od výkupu železa, který je možný pouze v bezhotovostní formě. Je to dáno opatřením, jehož cílem bylo předejít rozmáhajícím se krádežím kovových předmětů na veřejných prostranstvích.

Jaké jsou vaše zkušenosti se sběrem papíru?

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno