Jak získat vysněnou práci? Připravte se na pohovor

V posledních několika letech nezaměstnanost výrazně klesla, neboť ekonomická krize pominula a společnosti začaly získávat zase další zakázky. Pokud však nejste v současném zaměstnání spokojení, poohlédněte se po perspektivnějším pracovním místě, které bude navíc ještě mnohem lépe placené. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se připravit na pohovor, abyste na něm zazářili.

Životopis je alfou a omegou. Jestliže nezaujmete životopisem, pravděpodobně se na pohovor ani nedostanete, a proto byste měli vynaložit co největší úsilí na sepsání CV.

Co se od vás očekává?

Dochvilnost je jedna z vlastností, na které si zaměstnavatelé potrpí, a proto byste si měli naplánovat cestu tak, abyste se na místě ocitli alespoň pět minut před začátkem pohovoru. Ještě než vůbec někam vyrazíte, nastudujte si alespoň základní znalosti o firmě a pozici, na kterou se hlásíte. Spousta uchazečů ztroskotá na otázkách typu: „Víte něco o naší firmě a portfoliu produktů?“ Pokud neřeknete ani slovo, je zjevné, že vás daná společnost a její činnost či zaměření příliš nezajímá. Přečtěte si v tomto článku například, jak probíhá takový pohovor u velké firmy ŠKODA TRANSPORTATION.

Co si na sebe obléct?

Během prvních třiceti vteřin, jakmile vstoupíte do dveří, si o vás personální pracovník udělá obrázek, a proto zvolte vhodné oblečení. Jestliže se hlásíte na pozici vrcholového manažera, zapomeňte na sportovní džíny a tričko, sáhněte spíše po elegantním kostýmku anebo obleku.

Dejte si pozor na řeč, zejména pocházíte-li z oblasti s nějakým nářečím. I toho si personalisté často všímají, hlavně když budete reprezentovat danou firmu jako mluvčí, manažer, případně i ředitel. Každý má šanci získat vysněné zaměstnání, ovšem záleží na tom, jak se k tomu postavíte vy sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *