Tři klíčové kuchyňské nástroje, které zjednodušují vaření

Se základní výbavou v kuchyni si poradíte, dnes ovšem existují vychytávky, které nám vaření usnadní, a navíc pokrmy z nich jsou i chutnější. Využijte toho, že nemáte taková omezení jako naše babičky a maminky a mrkněte na pomocníky do kuchyně.

Termohrnek na teplé i studené

Termohrnek nejspíš znáte a možná si říkáte, že to zrovna není pomocník k vaření. Ale i jeho můžete využít, pokud potřebujete udržet konstantní teplotu dané tekutiny. Pak se vám tato vychytávka samozřejmě hodí, když cestujete autem a potřebujete kofeinovou vzpruhu, abyste se za tím volantem nezbláznili. Termohrnek z dvouplášťového vakuového materiálu je unikátní tím, že uvnitř je nápoj horký, navenek je ale obal chladný, takže i teplou kávu udržíte v rukou. A termo vlastnosti jsou účinné i naopak. Jestli nalijete do termohrnku ledovou limonádu, osvěží vás rovněž v koloně, až budou teploty atakovat čtyřicítky.

Nic neudělá lepší zmrzlinu než zmrzlinovač

Když jsme u osvěžujících dobrot, tak se mrkněme na zmrzlinu. Zkoušeli jste si ji doma připravit? I když do ní dáte všechny dobroty, které jsou navíc i zdravé, není po zmrazení tak vláčná, že? Zde totiž rozhoduje i technika přípravy. Zmrzlinovač umí udělat osvěžující dobrotu tak, že bude výborná jako italské gelato a vy s tím navíc nebudete mít přehnaně práce.

Proč je dobrý rýžovar?

Vy ještě děláte rýži v obyčejném hrnci? A neobtěžuje vás, že musíte hlídat, aby voda nepřetekla, aby se rýže nepřipálila? Rýžovar vás zbaví starostí. Do varné nádoby nasypete zvolené množství rýže a podle stupnice nalijete vodu dle druhu a množství připravované rýže. Hotovo. Rýžovar vám připraví dlouhozrnnou, krátkozrnnou, kulatozrnnou i jasmínovou rýži přesně dle toho, jak dlouho se má vařit, takže nehrozí, abyste měli pokrm tvrdý nebo naopak „rozblemcaný“. Ptáte se, kde najdete námi zmíněné pomocníky? Na stránkách značky TESCOMA naleznete mnohem více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *