Umíte pečovat o dřevěnou podlahu?

0
1050

Existuje mnoho materiálů vhodných jako podlahová krytina. Někdo upřednostňuje linoleum, dlažbu, koberec, jiný neodolá originálnímu designu dřevěné podlahy. Poslední zmiňovaná varianta oslní nádhernou kresbou dřeva. Jak se však postarat o její dokonalý vzhled? Nikdo přeci netouží po zkroucené vrzající podlaze s plísní, rýhami a špínou.

Obsah článku

Pozor na vlhkost

Dřevěné podlahy patří k trvanlivějším, ale je nutné o ně správně pečovat. Dřevu vyhovuje vlhkost vzduchu v místnostech 50 – 60 %. Pokud klesne pod 50 %, objeví se mezi prkny spáry. Naopak při vlhkosti nad 60 % začne podlaha bobtnat. Naštěstí si můžeme pomoci. Při velké vlhkosti ošetřujeme dřevěná prkna olejem, voskem anebo lakem. Pozor na syntetické laky, nejsou prodyšné, a to dřevu nesvědčí.

Oleje a laky jsou skvělými pomocníky

Víte, jaké jsou jejich výhody a nevýhody? S laky na podlahy se snadno pracuje. Pyšní se vynikající odolností proti špíně, šmouhám po podpatcích a jiným nečistotám. Když dojde na mezibroušení a přelakování, neobjevuje se žádný problém. Práce je rychlá a časově nenáročná. Lak má také protiskluzové vlastnosti, ale nelze s ním vykonat neviditelnou lokální opravu. Musí se zbrousit celá krytina. Oleje na podlahy se mohou pochlubit dech beroucím matným povrchem s patinovým zabarvením dřeva. S oleji je možná místní oprava. Nicméně je dražší, úprava dřeva zabere více času a kapky vody na něm tvoří skvrny.

Moderní interiér je vaše vizitka

Pokud se budete o svou dřevěnou podlahu pečlivě a pravidelně starat, vydrží vám po dlouhá léta. Líbila by se vám tato krytina i v koupelně? Díky termické a impregnační úpravě to není nemožné. Obraťte se na odborníky, jen tak budete spokojeni. Dozvíte se, jaké oleje a laky jsou pro vás nejlepší. Parkety WÖLFEL, společnost s rodinnou tradicí od roku 1993, vytvoří vaší domácnosti podlahu na míru.

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno