Umíte pečovat o dřevěnou podlahu?

Existuje mnoho materiálů vhodných jako podlahová krytina. Někdo upřednostňuje linoleum, dlažbu, koberec, jiný neodolá originálnímu designu dřevěné podlahy. Poslední zmiňovaná varianta oslní nádhernou kresbou dřeva. Jak se však postarat o její dokonalý vzhled? Nikdo přeci netouží po zkroucené vrzající podlaze s plísní, rýhami a špínou.

Pozor na vlhkost

Dřevěné podlahy patří k trvanlivějším, ale je nutné o ně správně pečovat. Dřevu vyhovuje vlhkost vzduchu v místnostech 50 – 60 %. Pokud klesne pod 50 %, objeví se mezi prkny spáry. Naopak při vlhkosti nad 60 % začne podlaha bobtnat. Naštěstí si můžeme pomoci. Při velké vlhkosti ošetřujeme dřevěná prkna olejem, voskem anebo lakem. Pozor na syntetické laky, nejsou prodyšné, a to dřevu nesvědčí.

Oleje a laky jsou skvělými pomocníky

Víte, jaké jsou jejich výhody a nevýhody? S laky na podlahy se snadno pracuje. Pyšní se vynikající odolností proti špíně, šmouhám po podpatcích a jiným nečistotám. Když dojde na mezibroušení a přelakování, neobjevuje se žádný problém. Práce je rychlá a časově nenáročná. Lak má také protiskluzové vlastnosti, ale nelze s ním vykonat neviditelnou lokální opravu. Musí se zbrousit celá krytina. Oleje na podlahy se mohou pochlubit dech beroucím matným povrchem s patinovým zabarvením dřeva. S oleji je možná místní oprava. Nicméně je dražší, úprava dřeva zabere více času a kapky vody na něm tvoří skvrny.

Moderní interiér je vaše vizitka

Pokud se budete o svou dřevěnou podlahu pečlivě a pravidelně starat, vydrží vám po dlouhá léta. Líbila by se vám tato krytina i v koupelně? Díky termické a impregnační úpravě to není nemožné. Obraťte se na odborníky, jen tak budete spokojeni. Dozvíte se, jaké oleje a laky jsou pro vás nejlepší. Parkety WÖLFEL, společnost s rodinnou tradicí od roku 1993, vytvoří vaší domácnosti podlahu na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *