Ušetřete za topení či klimatizaci díky stínicí technice

Nikomu z nás není příjemné, když je nám příliš teplo nebo zima. V létě se uchylujeme do stínu a doma se chceme cítit komfortně, v zimě chceme ušetřit co nejvíc peněz za topení. Přitom pomoci vám snížit náklady za vytápění i klimatizaci může kvalitní stínicí technika. Okny a velkými prosklenými plochami se k nám dostává mnoho tepla, v zimě nimi zase může teplo unikat.

Chraňte váš interiér

Jak je vám známo, komfortní žaluzie snadno a rychle zatáhnete, a tak místnost hravě ochráníte před teplem, světlem, škodlivým UV zářením, večer pak před nechtěnými pohledy sousedů nebo kolemjdoucích. Díky zvolené barvě žaluzií můžete mít uvnitř příjemnou teplou barvu světla, klasickou bílou, ale i jiné.

Podíváme-li se na venkovní žaluzie, tady jsou funkce pro mnohé překvapující. Venkovní žaluzie vás totiž nezbaví jen tepla, slunce a UV záření, ale pomohou vám zavit se nepříjemného hluku z ulice, umí naprosto zatemnit interiér, a dokonce jsou zábranou před vloupáním. Zlodějům je jasné, že žaluzie představují nechtěný hluk, pokud se nimi budou snažit dostat dovnitř, stejně tak představují zdržení. Od vloupání je mohou odradit.

Venkovní žaluzie vám pomohou šetřit za topení. Díky nim vzniká další vzduchová kapsa mezi oknem a žaluziemi, díky níž se nedostane tolik chladu k oknu a tepla z okna ven. V létě nebudete muset tolik pouštět klimatizaci, opět fungují jako skvělý ochránce přehřívání interiéru. I klasické rolety vám pomohou snížit teplotu v domě či bytě, venkovní žaluzie ale plní tento účel lépe.

Okna opatřená roletami

Stejně tak můžete na okna použít moderní rolety. Ty slouží podobně jako interiérové žaluzie. Představují ale poněkud jiný styl, a tak nimi můžete podtrhnout tu správnou atmosféru vašeho domova. Na výběr máte v případě žaluzií i rolet mnoho barev, a tak vyberete tu pravou do moderního obýváku i do veselého dětského pokoje.

Stínicí technika vyřeší potíž se sluncem na mnoho let. Vyberte si interiérové žaluzie vertikální nebo horizontální, rolety nebo rovnou venkovní žaluzie. Z mnoha materiálů, barev i stylů budete nadšeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *