Ušetřit za energie chtějí domácnosti i firmy. Jak toho ale docílit? Poradíme vám

Patříte k těm, kteří se doslova hrozí novinek týkajících se vývoje cen za energie? Většina z nás má obavy, co bude dělat, pokud se budou ceny energií měnit v negativním slova smyslu. Abyste věděli, že pro úsporu své domácnosti děláte maximum, můžete koupit patřičné vybavení a chovat se co nejvíc hospodárně a úsporně.

Porovnejte si spotřebu jiných s tou vaší

Na internetu si můžete prohlédnout spotřebu domácností, které mají podobné podmínky bydlení, jako vy. Tedy bydlí v bytě nebo rodinném domě, jako vy a topí stejným způsobem, jako vy. To pro vás může být základním ukazatelem, zda je vaše spotřeba nebo cena za topení průměrná, podprůměrná či nadprůměrná.

Velký vliv na množství protopené energie má způsob topení. Tedy to, zda máte termostatické hlavice, zda topíte ve všech místnostech stejně, zda máte nastavenou nižší teplotu vytápění v denní dobu, kdy nejste doma…

Důležité je i to, zda žijete v zatepleném domě, jaké máte okna a dveře, zda větráte okny, nebo zda máte rekuperační jednotku.

Snížit náklady můžete i snížením teploty o půl stupně, stupeň. Vždy byste se ale doma měli cítit příjemně. Dlouhodobé žití v nekomfortu, kdy se cítíte nesvobodně a omezeně, může vést až k úzkostem a depresím. Je zřejmé, že bychom v zimě doma neměli chodit v nátělníku, ale v triku s dlouhým rukávem či příjemné mikině. I to vám umožní topit méně a přitom se cítit dobře.

Přejděte k zavedenému dodavateli energií

Cena za energie se může lišit i podle toho, od koho ji odebíráte. Je proto dobré si zjistit, kdo ve vašem místě odběru energie nabízí a jaké máte možnosti volby. Bezpečnější bývá obrátit se na dlouholetou společnost, kterou znáte, než na nováčka na trhu, u kterého nevíte, „co je zač“. Ke spolehlivým, kvalitním a stabilním patří bezesporu ČEZ, nejdůvěryhodnější dodavatel energie.

Chovejte se vždy šetrně, abyste si nemuseli vyčítat vysokou fakturu za energie. Zároveň ale na sebe nebuďte přehnaně přísní, abyste si nepřivodili zdravotní potíže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *