Uvažujete o vhodné investici? Co takhle do zlata, nebo stříbra?

0
193

Investovat můžete do různých komodit. Do nemovitostí, fondů, akcií, či třeba kryptoměny. Ale s jakými riziky? Poměrně velikými.

Tedy, když ne o veškeré, tak o velkou část svých investic přijdete. Možná namítnete, že to je riziko každého podnikání. To samozřejmě ano, ale i rizika je možné minimalizovat. V případě investic je lepší zaměřit se na stabilnější komodity. Mezi ty cenné kovy rozhodně patří.

Zlato, nebo stříbro?

Investice do zlata, nebo investice do stříbra? Toť otázka. Začněme zlatem. V dlouhodobém horizontu jeho cena zůstává téměř neměnná, v tom krátkodobém ovšem může zakolísat. Pokud tedy toužíte po okamžitém zbohatnutí, tudy cesta nevede. V době ekonomické krize, před kterou ekonomové opět začínají varovat, to ovšem je jedna z nejlepších investic vůbec. Investiční zlato tak spíše své majitele ochraňuje před inflací.

Investice do stříbra

Trošku jiná situace je se stříbrem. Už jen z toho důvodu, že jeho cena je o mnohem nižší než cena zlata. I přitom po něm stoupá poptávka. Jak je to možné? Částečně se na tom podepisuje průmyslová výroba, která využívá až 85 % celosvětových zásob tohoto drahého kovu. Zřejmě jste si spočítali, že pro investiční příležitosti zbývá jen 15 %. Zkrátka ho není tolik. Proto vám i investiční stříbro váš finanční poradce chtě nechtě musí schválit.

Obchodujte s profesionály

A s kým obchodovat? Jedině s profesionály, kteří mají své jméno a renomé. A u kterých si můžete být stoprocentně jisti, že si od nich kupujete certifikovaný originál. Mezi přední obchodníky s investičními kovy v ČR a na Slovensku patří například společnost AuPortal, v jejíž nabídce najdete zlaté minceinvestiční zlaté slitky stejně jako stříbrné mince stříbrné investiční slitky.

Australian swan

V této souvislosti bychom vás rádi upozornili na unikát v pravém slova smyslu v podobě mince Australian swan (Černá labuť), kterou společnost nabízí ve zlaté i stříbrné variantě. Jedná se totiž o limitovanou a zároveň velmi vyhledávanou sérii z pera australské mincovny Perth, která labuť používá jako své logo. Tato mince rozšíří sbírky pouhých 5 000 sběratelů a vy máte jedinečnou možnost stát se jedním z nich! Proto neváhejte!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno