Uvažujete o vhodné investici? Co takhle do zlata, nebo stříbra?

0
665

Investovat můžete do různých komodit. Do nemovitostí, fondů, akcií, či třeba kryptoměny. Ale s jakými riziky? Poměrně velikými.

Tedy, když ne o veškeré, tak o velkou část svých investic přijdete. Možná namítnete, že to je riziko každého podnikání. To samozřejmě ano, ale i rizika je možné minimalizovat. V případě investic je lepší zaměřit se na stabilnější komodity. Mezi ty cenné kovy rozhodně patří.

Obsah článku

Zlato, nebo stříbro?

Investice do zlata, nebo investice do stříbra? Toť otázka. Začněme zlatem. V dlouhodobém horizontu jeho cena zůstává téměř neměnná, v tom krátkodobém ovšem může zakolísat. Pokud tedy toužíte po okamžitém zbohatnutí, tudy cesta nevede. V době ekonomické krize, před kterou ekonomové opět začínají varovat, to ovšem je jedna z nejlepších investic vůbec. Investiční zlato tak spíše své majitele ochraňuje před inflací.

Investice do stříbra

Trošku jiná situace je se stříbrem. Už jen z toho důvodu, že jeho cena je o mnohem nižší než cena zlata. I přitom po něm stoupá poptávka. Jak je to možné? Částečně se na tom podepisuje průmyslová výroba, která využívá až 85 % celosvětových zásob tohoto drahého kovu. Zřejmě jste si spočítali, že pro investiční příležitosti zbývá jen 15 %. Zkrátka ho není tolik. Proto vám i investiční stříbro váš finanční poradce chtě nechtě musí schválit.

Obchodujte s profesionály

A s kým obchodovat? Jedině s profesionály, kteří mají své jméno a renomé. A u kterých si můžete být stoprocentně jisti, že si od nich kupujete certifikovaný originál. Mezi přední obchodníky s investičními kovy v ČR a na Slovensku patří například společnost AuPortal, v jejíž nabídce najdete zlaté minceinvestiční zlaté slitky stejně jako stříbrné mince stříbrné investiční slitky.

Australian swan

V této souvislosti bychom vás rádi upozornili na unikát v pravém slova smyslu v podobě mince Australian swan (Černá labuť), kterou společnost nabízí ve zlaté i stříbrné variantě. Jedná se totiž o limitovanou a zároveň velmi vyhledávanou sérii z pera australské mincovny Perth, která labuť používá jako své logo. Tato mince rozšíří sbírky pouhých 5 000 sběratelů a vy máte jedinečnou možnost stát se jedním z nich! Proto neváhejte!

 

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno