Užívat kolagen, který nefunguje, se nevyplatí. Kupte si hydrolyzovaný

Kolagen je důležitým suplementem, jenž naše tělo zhruba od 40 let věku potřebuje dodávat v podobě vhodného doplňku stravy. Užíváte však ten, který umí tělo skutečně využít? Pouze kolagen ve správné formě zpracování se vyplatí.

Collagen, též kolagen, je komplexní protein vyskytující se v našem tělem. Zastoupen je především v tzv. sušině a v chrupavkách. Stmeluje buňky a současně podporuje jejich správné fungování. Co se děje, když máme kolagenu nedostatek? Stárneme – vnitřně i zevně. Chybějící kolagen je příčinou zhoršené hybnosti, bolestí v kloubech, ale též špatné kvality nehtů, vlasů, zubů, hlubokých vrásek a povadlé kůže. Je důvodem zpomaleného metabolismu způsobeného špatným spalováním tuků, zodpovídá za nedostatečnou kondicí střev i srdeční onemocnění. Negativně umí nedostatek kolagenu ovlivňovat paměť i funkci jater.

Obsah článku

Kolagen nám začne ubývat po čtyřicítce

Dokud naše tělo roste a je ve vývinu, zhruba do 20 let, produkuje i dostatek kolagenu. Mezi 20 a 40 lety se sice produkce zpomalí, je to však proces postupný a obvykle nedostatek kolagenu nepociťujeme. Po čtyřicítce je to výrazně horší. Organismus totiž výrobu kolagenu zcela zastaví a našemu tělu nezbývá, než si sáhnout na zásoby. A to už nám tento elixír mládí začne chybět. Projeví se stárnutím pohybového aparátu, pokožky, ale i celou řadou jiných potíží, které si mnohdy jako laici s ubývajícím kolagenem ani nedáme dohromady. Naštěstí si lze tento antiageing prostředek, kolagen, nadělit i v podobě suplementu stravy. Avšak ne každý funguje stejně a je vhodné jej umět i správně užívat, tedy s dostatkem vitamínu C.

Jak si vybrat správný kolagen?

Kolagen užívá hodně lidí, přesto ne vždy v té správné formě. Nativní forma kolagenu je již považována za zastaralou, protože je lidským tělem pouze velice špatně vstřebávaná. Lidé tak investují do přípravků, které vlastně nefungují. Ideální formou je hydrolyzovaný kolagen. Ten se při přípravě mění tak, aby byl tělem jednodušeji a komplexněji vstřebáván. Jako hydrolyzovaný kolagen se prodává kolagen hovězí, vepřový, rybí, někdy též kuřecí. Obecně je za nejlepší kolagen považován hovězí. Na piedestal jej staví zejména ortopedové, kteří je pokládají za nejlepší formu kolagenu pro pohybový aparát.

Kolagen i pro zvířata

Stále více lidí přidává do stravy kolagen i zvířatům. Zejména pejsci mívají problémy s kloubním aparátem. Ty vedou k vyřazení z chovu, stejně tak jako k výraznému zkrácení délky života psa, či k vysokým nákladů týkajících se jeho léčení. Kolagen přidávaný do krmné dávky přitom dokáže pomáhat i psům.

Kolagen z Woldoshop.cz

Kvalitní kolageny k nám dováží e-shop Woldoshop.cz. Jde o produkty stejnojmenné německé značky. Jedná se o hydrolyzovaný kolagen, který v sortimentu najdete samostatně, v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, ale též ve variantě pro domácí mazlíčky.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *